Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Pokój Wam! Pan Jezus Zmartwychwstał i ogłosił nam orędzie pokoju i miłości! Czy to nie jest cudowne? Kolejne wyzwanie miłosierdzia rozpoczynamy w atmosferze radości paschalnej, która wynika z pokonania grzechu i śmierci. Jakie jest w tym nasze zadanie? My musimy usłyszeć orędzie Boga jako Jego dzieci! To orędzie miłosierdzia, które Pan Jezus kieruje do całej ludzkości, czyli do wszystkich. Zauważ, że nieczęsto w historii Bóg mówił: posyłam cię do wszystkich. Miłosierdzie względem wszystkich!

Czy zastanawiałeś się o co tyle szumu z tym całym miłosierdziem?! Odpowiedź jest tu kluczowa. Żyjemy w czasie miłosierdzia! Mamy szczególny czas miłosierdzia. Papież Franciszek nie bez powodu ogłosił Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Dlaczego? Pomyśl: żyjemy w czasach naznaczonych przez lek, strach, obojętność, ulotność, powierzchowność itd. Można mnożyć opisy negatywnego obrazu naszej codzienności, ale nie w tym sens!

Miłosierdzie to zaufanie – Jezu ufam Tobie! I to jest istota tego, dlaczego ten czas jest tak ważny dla każdego z nas, jest ważny dla Ciebie! Św. Faustyna poznała w swoim życiu Boga, który jest nią totalnie zainteresowany. Faustyna poznała Boga, który jest szalenie zainteresowany człowiekiem – Tobą! Dasz wiarę? Jezus cały czas ciągnie Cię na stronę zaufania, a szatan Cię straszy, kusi i wzbudza lęk. Wiem, że wiesz, co mam na myśli… Wszechmoc Boga, który pokonał śmierć może budzić strach. Ale Bóg jest też Bogiem miłosierdzia. Dla kogo? Dla wszystkich.

Obraz 1

Wyzwanie na marzec – MIŁOSIERDZIE WZGLĘDEM WSZYSTKICH!

O co w tym chodzi? Możesz sobie pomyśleć: wszyscy, czyli nikt. To jednak nieprawda. Pan Jezus mówił do św. Faustyny, aby niosła miłosierdzie tym, którzy zasłabli w drodze. Rozejrzyj się, zauważ takie osoby, które mają w sobie więcej strachu, aniżeli zaufania. Nie ma innej prawdy niż ta, którą potrzebujemy usłyszeć codziennie. A tą prawdą jest miłosierdzie. Papież Franciszek często podkreśla, że miłosierdzie to imię Boga.

Obraz 2

Dlaczego mamy to robić? Błogosławieni miłosierni, albowiem on miłosierdzia dostąpią (Mt 5, 7). To nie wymaga komentarza… Trzeba rozwijać w sobie wyobraźnię miłosierdzia i kreować  rzeczywistość miłosierdzia. Jeśli za słowem nie idzie działanie, to znaczy, że słowo nic dla nas nie znaczy.

Obraz 3                 Każde działanie wymaga konkretów.

  • Spojrzenie miłosierdzia. Na pewno nie raz widziałeś obraz Jezusa miłosiernego. Może słyszałeś o miłosierdziu już bardzo wiele, ale dalej jesteś przekonany, że to tylko jakaś kościelna formułka, że ono nie ma wpływu na Twoje życie? Nic bardziej mylnego! Patrz z miłością na ludzi i weryfikuj to w codziennym rachunku sumienia. Wierność bowiem kształtuje się w codzienności.
  • Czytaj! Czytaj. Weź do ręki Dzienniczek Siostry Faustyny i czytaj. Każdego dnia, kilka minut, kilka stron. Ale systematycznie. Nie masz Dzienniczka? To nic. Znajdziesz go bez problemu w internecie. Po prostu czytaj, poznawaj i próbuj zrozumieć.
  • I trzecie wyzwanie, już wszystkie poprzednie, dotyczyć będzie wspólnoty Tobie najbliższej. Zadajcie sobie jedno ważne pytanie: czy żyjecie w pokoju i prawdzie? Ale tak na serio. Jak wyglądają relacje w Waszej wspólnocie? Na czym budujecie? Czy nie tworzycie grupki wzajemnej adoracji zamkniętej na innych? Przecież Jezus posyła nas do wszystkich…

 

MIŁOSIERDZIE WZGLĘDEM WSZYSTKICH. Pan Jezus pragnie, by orędzie miłosierdzia dotarło do wszystkich. Ty także masz swój udział w tym zadaniu…

Podejmujesz to wyzwanie?

 św. PawełŚw. Paweł – apostoł narodów…

To był gość. Znacie św. Pawła?  Najpierw nazywał się Szaweł. Po nagłym, niespodziewanym i cudownym nawróceniu przyjął chrzest i zmienił imię na Paweł. I wtedy się zaczęło. Po tym jak spotkał Jezusa, zmienił całe swoje życie. Życie św. Pawła pokazuje, że wiele historii ludzkich zaczyna się dziwnie, ale potem idzie ku Bogu…

  • więcej: Listy św. Pawła

św. Franciszek Salezyśw. Franciszek Salezy – wierny w codzienności..

Powiedział kiedyś, że nie przez wielość naszych dzieł podobamy się Bogu, ale przez miłość, z jaką ich dokonujemy. Od św. Franciszka Salezego możemy uczyć się tego, jak być wiernym w codziennym życiu. Poznajmy lepiej jego życiorys i naukę, która może pomóc nam zrozumieć siebie i świat!

więcej: http://spm.salezjanie.pl/2010/01/uczmy-sie-swietosci-zycia-od-sw-franciszka-salezego/

CaritasCaritas – instytucja, która codziennie czyni uczynki miłosierdzia…

Nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat pomagają tysiącom ludzi na świecie. Nie dbają o przesadny rozgłos i medialny szum. Nie robią spektakularnych akcji raz w roku, ale działają dzień po dniu, systematycznie. Pomagają wszystkim…

  • więcej: http://www.caritas.pl/o-nas-2/

Powodzenia! I pamiętajcie, abyśmy modlili się za siebie wzajemnie…