W dniach 21.09 – 23.09.2007r w Słupsku odbyło się 47 Spotkanie Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych. Tematem zjazdu był werset z Pierwszego Listu do Koryntian: „PRZYPATRZCIE SIĘ SIOSTRY I BRACIA POWOŁANIU WASZEMU”.

Zjazd rozpoczął się zawiązaniem wspólnoty i uroczystą mszą świętą. Po mszy świętej gdzieś w okolicach godziny 23 grupa ok. 30 osób wyruszyła na ewangelizację pubów i dyskotek znajdujących się w Słupsku. Po 40 minutowej ewangelizacji i miłej rozmowie ze stróżami prawa wróciliśmy grzecznie do domu, gdyż kolejny dzień też obfitował w wiele atrakcji.

W sobotę mieliśmy pracę w grupach, na której uznaliśmy, że swoje powołanie właściwie odkryjemy gdy:

– staramy się właściwie rozpoznać nasze własne uzdolnienia (psychiczne, fizyczne, moralne, intelektualne);

– rozpoznamy motywację (dlaczego chcemy to robić?);

– odczytamy znaki, które otrzymujemy od Boga i otworzymy się na nie.

Następnie wspaniała uroczystość zaślubin Karoliny i Arkadiusza, pielgrzymów z naszych wspólnot. Ks. Zioła stwierdził, że jest to ostatni ślub na zjazdach. Od tej pory przerzucamy się na chrzciny 😀 Wieczorem odbył się koncert niespodzianka zespołu 3 siostry z Poznania. Na zakończenie dnia i całego zjazdu odbyła się pasterka, na której księża dziękowali wszystkim za przybycie, zwłaszcza tym, którzy przybyli z bardzo daleka tylko właśnie po to, aby wspólnie ze wspólnotą SWE się pomodlić.

Zjazd był bardzo udany, uczestniczyło w nim ponad 300 młodych ludzi z różnych miast Polski, niektórzy mieli do przebycia nawet 500 km, ale jak sami na koniec powiedzieli warto było. Już nie możemy doczekać się kolejnego zjazdu, który odbędzie się 25.01 – 27.01.2008r w Lesznie.

Zdjęcia ze zjazdu możecie znaleźć na:

http://www.swe.pl/galeria/thumbnails.php?album=28

pozdrawiam

aldek

waldek1.jpg