Z Cze-wy Dominik pojechał do Tarnowskich Gór, do zespołu szkół salezjańskich, tam przywitała go młodzież, gimnazjum, liceum i szkoły podstawowej.

more info: www.dominik.salezjanie.pl

[mygal=tg12][mygal=tg27]

Po uroczystym przywitaniu na dziedzińcu szkoły i wprowadzeniu urny z figurą i doczesnymi szczątkami świętego wychowanka do kaplicy swoje czuwanie mieli ministranci z parafii tarnogórskich wraz z opiekunami. Po nim miała miejsce Eucharystia dla rodzin, w czasie której wiele osób przyjęło szkaplerz św. Dominika. Ostatnim punktem czuwania w tym dniu było, prowadzone przez młodzież naszego internatu, wieczorne nabożeństwo różańcowe zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i słówkiem wieczornym.

Następnego dnia czuwanie przy relikwiach rozpoczęło się od wspólnego słówka dla wszystkich uczniów salezjańskiej szkoły. Następnie na modlitwie trwali uczniowie klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W międzyczasie odbył się szkolny etap konkursu o św. Dominiku Savio, w którym wzięło udział 187 osób. O godz. 10 kaplicę szczelnie wypełniły dzieci. Na spotkanie ze św. Dominikiem przybyły ze szkół podstawowych z Tarnowskich Gór wraz ze swymi katechetami i wychowawcami .

Ostatnim i kulminacyjnym punktem uroczystości peregrynacyjnych była uroczysta Eucharystia dla wszystkich uczniów i pracowników naszego ośrodka. Po niej gromkimi oklaskami pożegnaliśmy relikwie św. Dominika Savio, które eskortowane przez policję przewiezione zostały do Sosnowca.

ks. Piotr Lorek