I minął nam pięknie XXXIX FSM. Tym razem spotkaliśmy się we Wrocławiu w Gimnazjum im Edyty Stein przy parafii św. Michała Archanioła w dniach 28-30.03.2008r. Temat przewodni: „Prawie. Robi wielką różnicę”. Do stolicy dolnego śląska zjechało się ok. 60 młodych ludzi ze szkół średnich.

Każdy, kto myślał, że odpocznie od szkoły, był w błędzie. Naszą bazą noclegową była przepiękna szkoła salezjańska, w której czuliśmy się jak w „szkole szczęścia”. Nie dość, że szkoła to jeszcze na dzień dobry konferencja. Naszym gościem tym razem był publicysta „Gościa niedzielnego” pan Franciszek Kucharczak, który uwrażliwiał nas m.in. na temat aborcji, eutanazji czy homoseksualizmu. W trakcie konferencji zrodziło się mnóstwo pytań, więc po pracy w grupach, była jeszcze okazja do wspólnej dyskusji.

Drugi dzień też, był niespodzianką zwłaszcza dla tych co myśleli, że sobie dłużej pośpią. Rano pobudka, modlitwa, śniadanie i wyjście na dworzec PKS, skąd mieliśmy autobus do Sulistrowiczek k. Sobótki. Tam w kapliczce Matki Bożej dobrej rady mieliśmy Eucharystię i możliwość do pojednania się z Panem Bogiem. Po powrocie do Wrocławia, rozpoczęły się rozgrywki w piłkę nożną i siatkówkę. Wieczorem wspaniałe nabożeństwo przygotowane przez kleryków, a po nim wieczór filmowy.

Niedziela miłosierdzia i ostatni dzień FSMu. Po śniadaniu owocnie podsumowaliśmy całe spotkanie, a potem udaliśmy się do kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła na uroczystą Eucharystię z ludem, gdzie nasi chłopcy pięknie posługiwali do mszy. Po mszy jeszcze ostatnie zdjęcia, wymiany adresów i rozjazd do domów.

Teraz przed nami wiele akcji salezjańskich, w których warto wziąć udział. W najbliższym czasie zbliża się PIM 2008 w dniach 30.04-3.05 w Twardogórze. Chętnych chłopaków do pomocy w przeprowadzeniu PIMu proszę o kontakt z kl. Bartłomiejem Polańskim 012/266-36-11, lub bpolan@op.pl.

Pozdrawiamy i do zobaczenia wkrótce

Foto relacja…
[mygal=39-fsm-wro]