W dniach od 13-17.07.2008r. w parafii salezjańskiej pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Cieszkowie dla dzieci i młodzieży, którzy nie jechali na wakacje były półkolonie letnie. Organizatorem był ks. Hieronim Kotala, kl. Adam Drozd oraz młodzież z Oratorium.
[mygal=wakacje]
Każdy dzień półkolonii rozpoczynał się od wspólnej Eucharystii, której przewodniczył ks. Hieronim. Liczba uczestników wynosiła 60 dzieci i młodzieży. Były przygotowane dla nich różne zabawy, tańce integracyjne, wyjazd na basen, wyjście do kręgielni. Młodzież również udała się na sale gimnastyczną , były zawody kix- boeingu. W wolnych chwilach oglądali filmy tylko z dobre i polecane.
Jednocześnie należy wyrazić podziękowanie przede wszystkim Panu Bogu za opiekę i wszelkie łaski, które mobilizowały całą kadrę wychowawczą do zrealizowania tej akcji. Szczere podziękowanie księdzu Hieronimowi, księdzu Leonardowi Wilczyńskiemu, księdzu Piotrowi Strykowskiemu, diakonowi Marcinowi Robakowskiemu; animatorką: Patrycji Dwojak, Kindze Filipiak, Agacie Ratajczyk, Alicji Sucharskiej, Sandrze Apanel oraz za pomoc Marcie Apanel, Patrycji Adler, Justynie Nowak, Joannie Sucharskiej. Wyrażam serdeczne podziękowania wszelkim ofiarodawcą, ludziom dobrej woli, którzy wsparli tą akcję duchowo i materialnie. Za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać!