W dniach 25-28 września odbędzie się w Marianówce
I Formacyjne Spotkanie Młodych Studentów.

Są to dni skupienia dla wszystkich młodych, którzy chcą się czegoś więcej dowiedzieć o młodości, miłości i relacjach między dziewczyną i chłopakiem, dla młodych, którzy chcą się dobrze przygotować do bycia razem w odpowiedzialnym związku, dla młodych, którzy poprzez milczenie, adorację, wyjście w góry, bycie ze sobą, spotkania z młodymi małżonkami pragną rozeznawać i pogłębiać swoje powołanie chrześcijańskie.
Wszystkich starych bywalców FSMów zapraszamy, aby zabrali swoje koleżanki i znajomych.

ORAZ

plakat-rekol-swewww.jpg

Witam Was serdecznie i przesyłam co ważne

1. Program
Konferencje poprowadzą: Gabrysia i Przemek – małżeństwo ze wspólnoty Mamre, Gosia i Robert Marx – małżeństwo, misjonarze z Ghany, ksiądz Marcin Kozyra oraz ks. Paweł Druszcz. Zaproszeni są także księża z naszej wspólnoty, którzy także nam pomogą, dla rozmów, posługi w sakramencie pokuty, codziennej Eucharystii.
Poza tym zaprosimy wszystkich uczestników podczas rannych konferencji i refleksji do ciszy wspólnotowej. Będzie cały czas możliwość rozmowy z kapłanami.
Małżeństwa są młode, salezjanie zawsze młodzi duchem-także bez obaw:)
Jest to czas dla wszystkich tych którzy chcieliby przed rozpoczynającym się rokiem popracować nad relacją z Panem Bogiem, pogłębić ją, na nowo odkryć lub do niej powrócić. Zapraszamy również do wcześniejszego przygotowania sie do tego czasu.
Tematyka jest określona. Początkowo roboczo nazywaliśmy ten czas „powołaniówką do małżeństwa”, temat sprecyzowany został jako „Młodość, miłość i relacje”, i w tej tematyce pozostaniemy. Nie tylko dla narzeczonych, którzy w związkach są. Dla tych wszystkich którzy o małżeństwie myślą, którzy biorą je pod uwagę jako wybór swojego powołania, nie podjęli jeszcze decyzji. Jednakże konferencje dotyczyć będą także tematyki ogólnej,relacji z samym sobą, relacji z Bogiem, rozważań na temat przykazań.

Program:

25.09. czwartek
19.00 kolacja
20.00 konferencja + pogodny wieczór, modlitwy wieczorne

26.09. piątek
7.30 wstanie // 7.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu dla chętnych
8.00 modlitwy poranne
8.30 śniadanie
9.00-12.00 konferencje
12.00 Eucharystia
13.00 obiad
13.30 wyjście w góry/ rekreacja/czas wolny
18.30 kolacja
20.00 konferencja, nabożeństwo
22.00 podsumowanie dnia

27.09. sobota

7.30 wstanie // 7.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu dla chętnych
8.00 modlitwy poranne
8.30 śniadanie
9.00-12.00 konferencje
12.30 obiad
13.00 wyjście w góry/ rekreacja/czas wolny
18.30 kolacja
19.00 Eucharystia, nabożeństwo uwielbienia

28.09. niedziela
8.00 Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu
9.00 śniadanie
10.00 Eucharystia
11.00 Agape, podsumowanie

2. Dojazd

Dojeżdżamy czym możemy, jest parking dla samochodów, ale generalnie dojazd PKP. Pociąg do Bystrzycy Kłodzkiej kursuje z Wrocławia Głównego od 11.30 praktycznie co godzinę ( 11.35, 13.37, 14.35, 15.35, 16.35, 18.35 ). Z tym, że z samej Bystrzycy jeszcze trzeba dojechać, stąd załatwiamy dojazd busem do Marianówki, żebyśmy wszyscy szczęśliwie dojechali na miejsce.
Rozpoczynamy kolacją o 19.00, wcześniej zakwaterowanie i sprawy administracyjne. Także najlepiej byłoby do godziny 18.00 dojechać do Bystrzycy Kłodzkiej. Proszę zatem, o kontakt w tej sprawie. O której będziecie w Bystrzycy, dostosujemy dojazd do godziny waszego przyjazdu.

3. Co trzeba wziąć

Nocleg i całe zakwaterowanie, posiłki mamy w domu rekolekcyjnym w Marianówce. Ważne jednak, że trzeba wziąć ze sobą śpiwór.
W czasie rekolekcji przewidziana jest także rekreacja,mamy boisko, dla zainteresowanych wyjście w góry. Niedaleko jest trasa na Śnieżnik: http://www.sudety.it/index/obiekty/ID,248, trasa drogi krzyżowej, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej, jest gdzie chodzić i co oglądać. Nie są to trasy trudne, dobre także i dla tych którzy nigdy jeszcze nie spędzali na wędrówce czasu.
Koniec września może przynieść zróżnicowaną pogodę, potrzebne będą odpowiednie, wygodne buty na trasę, ciepły sweter lub polar, kurtka. Poza tym prosimy wziąć swoje leki, jeśli ktoś przewlekle choruje. Jeśli gracie na jakimś instrumencie jak najbardziej weźcie go ze sobą – będziemy mogli wspólnie animować wówczas Msze Święte czy nabożeństwa.

A to jest Marianówka:
http://spm.salezjanie.pl/?page_id=496

Będzie to czas osobistej relacji z Bogiem. Ważny jest jasny cel tego wydarzenia, byśmy wiedzieli po co się zjeżdżamy. Warto by było przemodlić na chwile przed intencje,może zrobić rachunek sumienia.
Cieszymy się że już niedługo razem będziemy mogli modlić się i radować wspólnie.
W razie jakichkolwiek pytań-prosimy o kontakt:

ks.Paweł Druszcz – druszcz@salezjanie.pl
Małgosia Michalewicz – gosiakmich@gmail.com

Z Panem Bogiem