Jasna Góra, 19 września 2008r.

 Tego dnia na Jasnej Górze swoje spotkanie mieli uczniowie z Katolickich Szkół z całej Polski. Również uczniowie z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Dominika Savio w parafii Chrystusa Króla we Wrocławiu tam pojechali wspólnie z ks. katechetą Grzegorzem Olesiem, oraz z księdzem Asystentem.
Wodzirejem spotkania był salezjanin ks. Andrzej Gołębiowski. Temat konferencji to: „Więcej być to znaczy musimy od siebie wymagać” (por. JP II). Zaproszonymi gośćmi byli ks. Marek Dziewiecki, który wspaniale rozwinął temat „ Wymagam od siebie, bo chcę kochać!” Jedno z wielu Jego świadectw, jakie opowiedział to takie: Spotkałem w Radomiu parę narzeczonych. Chłopak mówi do księdza: „Ja ją bardzo kocham, ALE żyjemy w związku sakramentalnym”. Ks. Marek odpowiada tymi słowami: „ Dobrze, że użyłeś słowa, ALE; przecież mogę stwierdzić jesteś zdrowy, ale chory; jesteś mądry, ale głupi. Tak samo trzeba rozróżnić ewangeliczną miłość od popędu, uczucia. Jeżeli chce kochać to muszę wymagać tego od siebie. Drugim zaproszonym gościem był dr Jacek Pulikowski, który poruszył temat „Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali”. Młodzież kierowała bardzo ważne pytania m.in. o współżyciu seksualnym przed małżeństwem, tolerancji i odniesienia do Biblii  czy psychologicznego rozróżnienia kwestii szczerej miłości od pożądania seksualnego.
Młodzież uczestniczyła również w Eucharystii, której przewodniczył  ksiądz Biskup  Henryk Tomasik, który został odpowiedzialnym za Duszpasterstwo  Młodzieży. W krótkiej, ale przepełnionej głęboką treścią homilii skierowanej do młodych odwoływał się do słów Sługi Bożego Jana Pawła II oraz do słów papieża Benedykta XII na spotkaniu w Sydney.
aby bardziej być w rzeczywistości dramatów współczesnego świata
aby bardziej być i budować życie na Chrystusie
aby bardziej być-tajemniczy dialog z Bogiem
aby bardziej być-godność człowieka
pełne „Tak” Chrystusowi
Po wspólnym obiedzie była Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, emisja filmu „Duśka”; później odczytanie  przesłania księdza Biskupa Henryka Tomasika, a wieczorem koncert pieśni religijnych ( przygotowany przez chór ze Szkoły im Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie- po opieką p. Małgorzaty Rząsa).
Forum zostało zakończone o godz. 18: 15 wspólnym podsumowaniem i słowem podziękowania przez ks. dr Sylwestra Jeża. Kolejne Forum Szkół Katolickich za rok.

[mygal=19jasna]