Od dnia 1 lipca w Rumii- sercu Kaszub, 13 alumnów z 5 Inspektorii (Piła, Kraków, Wrocław, Warszawa, Okręg Wschodni), w tym dwóch koadiutorów, rozpoczęło swój czas „przygotowania do ślubów wieczystych” w zgromadzeniu salezjańskim. Czas takiego przygotowania trwa cały rok, tuż przed ostatecznym złożeniem ślubów zakonnych. Sam pobyt w Rumii, to nie tylko czas integracji współbraci, ale także to czas, w którym poprzez intensywną modlitwę i uczestniczenie w konferencjach oraz grupach tematycznych, każdy kandydat profesji wieczystej ma możliwość pogłębienia swojej motywacji w swoim sercu oraz duchowości salezjańskiej.

PDŚW- RUmia 2009

Nasz pobyt ubogacają swoją obecnością zaproszeni goście, którzy poprzez swoje dobre słowo zachęcają nas do refleksji nad sobą. Do tej pory byli obecni wśród nas Księża Inspektorzy z Warszawy, Wrocławia i Piły, którzy poruszali tematy wiążące się ze ślubem posłuszeństwa oraz komunikacją wspólnotową.

Chcąc w skrócie opisać nasz pobyt w Rumii, można odnieść się do kilku głównych punktów dnia. Dzień rozpoczynamy od pobudki, później nie może oczywiście zabraknąć modlitwy, następnie śniadanie, a po nim cykl konferencyjny. Centralnym punktem dnia jest Eucharystia w samo południe, której przewodniczy zaproszony gość. Po Mszy Świętej obiad, a po nim wspólna rekreacja lub praca. Koniec dnia wieńczą: czytanie duchowne, osobiste studium, kolacja, spotkanie braterskie, modlitwy wieczorne ze słówkiem. Po tak intensywnym czasie nie pozostaje nic innego, jak tylko spoczynek. 🙂

Mieliśmy już okazje zwiedzić okolice kaszubskie. Wraz z Panią przewodnik chodziliśmy po najważniejszych miejscach Gdańska. W czasie naszego pobytu na ziemiach północnych mogliśmy wziąć również udział w pokazach żaglowców z całego świata w porcie gdyńskim oraz skorzystać z morskiej plaży.

Były to krótkie informacje z 6 dni w Rumii. Pozostały jeszcze dwa tygodnie, dlatego będziemy jeszcze na bieżąco informować o wydarzeniach z przygotowania do ślubów wieczystych. Prosimy Was wszystkich o modlitwę w naszej intencji, o dobre i owocne przeżycie tego czasu. Pozdrawiamy serdecznie. Z Panem Bogiem.

kl. Dawid (Jarocin) Nowak SDB ze współbraćmi.