W dniach 25-27 września 2009 odbyły się rekolekcje dla studentów z naszych salezjańskich duszpasterstw akademickich i sympatyków św. Jan Bosko. Uczestniczyło w nich 30 studentów z Poznania i Wrocławia oraz trzech salezjanów: ks. Paweł Kajl, ks. Marcin Pyda i ks. Dariusz Szyszka.  Zobacz zdjęcia:  http://raknet.pl/pieszyce.rar

Spotkaliśmy się w Pieszycach, w domu Sióstr Salezjanek, w celu podzielenia się naszym sposobem przeżywania relacji z Bogiem w duchu salezjańskim oraz pochylenia się nad zagadnieniem ROZEZNANIA, które dziś jest pojmowane na różne sposoby, a czasem nawet pomijane. W życiu niejednokrotnie podejmujemy wybory bez wcześniejszego zastanowienia się, co wpływa później na jakość i kruchość decyzji. Mogliśmy o tym usłyszeć i porozmawiać w czasie konferencji i pracy w grupach.

Na spotkanie zostali zaproszeni również goście, byli nimi Państwo Łukasz i Dorota Kozyrowie. Dzięki ich świadectwu mogliśmy lepiej zrozumieć, jak wielką wartość na drodze rozeznania ma w życiu chrześcijanina bliska więź z Bogiem i radykalizm Ewangeliczny.

Mogliśmy również przekonać o pięknie tamtejszych okolic – udało nam się zdobyć tamtejszy szczyt „Wielką Sowę”. Nie brakowało również momentów radości i zabawy. Jednak tym, co otwierało nas najbardziej na Boga i pomagało stanąć w prawdzie przed Nim – bo taki jest przecież główny cel rekolekcji, były dłuższe chwile spędzone na Adoracji Najświętszego Sakramentu, codzienna Eucharystia i Sakrament Pokuty.

Czas spotkania minął bardzo szybko i po trzech dniach musieliśmy, choć bardzo niechętnie, pożegnać się i wracać do domu. Teraz musimy postarać się, aby wcielić słowa w czyn!

I CO DALEJ?

Postanowiliśmy, że będziemy kontynuować tego typu spotkania, trzeba także wśród studentów ożywić  Ruch Młodych wywodzącymi się z salezjańskich środowisk. Chcemy jednak popracować jeszcze nad poziomem tych rekolekcji. Dlatego podjęliśmy już konkretne kroki, aby dobrze przygotować się do kolejnego spotkania.

Zapraszamy już dziś wszystkich chętnych studentów na kolejne rekolekcje, które odbędą się w przyszłym roku w dniach od 11 do 14 listopada 2010. Mamy już wiele ciekawych pomysłów i czekamy na wasze propozycje: jaki temat podjąć, kogo zaprosić, gdzie się spotkać? Propozycje możecie nadsyłać do ks. Dariusza Szyszki, jego e-mail: dszyszka@salezjanie.pl

Jak widać to jeszcze ponad rok, a my zaczynam już działać. To są dobre prognozy! Mamy nadzieję, że owoce będą równie piękne!!!

DS