logo fsmDrogi przyjacielu!

Z wielką radością piszę ten list do Ciebie a wraz z nim zapewnienie o pamięci w modlitwie, zapraszając tym samym na kolejne FSM-y (Formacyjne Spotkania Młodych), jakie Salezjański Ośrodek Animacji Duszpasterstwa Młodzieżowego we Wrocławiu przygotował na nowy rok szkolny 2009/10. Podejmij to wyzwanie, które stawiam dziś przed Tobą i przyjedź, a na pewno nie pożałujesz. Chyba nie muszę Ciebie przekonywać, sam dobrze rozumiesz, że chcąc życia nie przegrać trzeba mądrze inwestować i nieustannie siebie formować. FSM jest właśnie taką okazją, której nie powinieneś zmarnować.

Do listu dołączam również garść informacji o tych spotkaniach:

Tegoroczne FSM-y będą zorganizowane wokół głównego tematu: „Wierność mężczyzny”.

Zarówno wierność jak i męskość świadczą o naszej ludzkiej tożsamości, którą odkrywamy i uczymy się jej każdego dnia. Mężczyzna musi znać to, kim jest i co do niego należy, aby był w ten sposób wierny bożym zasadom i osobom, do których Bóg go pośle; jako męża i ojca, kapłana lub zakonnika. Jednak w tym momencie nie jest to takie ważne. Chcemy bowiem na tych spotkaniach uświadomić sobie najpierw bardzo ważną sprawę, że Bóg uczynił mnie mężczyzną i chce abym po męsku przeżywał swoje chrześcijańskie powołanie!

Na trzech kolejnych spotkaniach będziemy uczyć się być „wiernym mężczyzną”, dlatego warto już dziś zaplanować sobie czas po to, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach!

Terminy spotkań:

  • 43 FSM /13-15 listopada 2009/Hasło: (Nie)wierny mężczyzna?! Miejsce: Dom Sióstr Salezjanek, ul. Ogrodowa 48, 58-250 Pieszyce
  • 44 FSM /1-6 lutego 2010/Hasło: Dorastanie do męskości. Miejsce: Kraków – Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego
  • 45 FSM /9-11 kwietnia 2010/Hasło: Kapłan też facet! Miejsce: Lubin

Jeśli pragniesz wziąć udział w FSM-ie w Pieszycach to skontaktuj się ze mną jak najszybciej.

Ks. Dariusz Szyszka sdb

Pl. Grunwaldzki 3

50-377 Wrocław

tel: 071/ 335 86 35; 696451302

e-mail: fsm@salezjanie.pl; dszyszka@salezjanie.pl

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona możliwością danego domu, o przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Jeśli jesteś z salezjańskiej parafii lub szkoły to oprócz osobistego powiadomienia, proszę poinformuj również swojego Księdza Opiekuna, aby wiedział, że będziesz uczestniczył w tym spotkaniu.

Kosztem pobytu jest dobrowolna ofiara pieniężna każdego z przybyłych na spotkanie. Dla orientacji podaję, że w Pieszycach wynosi on ok. 60 zł od osoby. Jeśli nie masz takiej sumy to się nie przejmuj, kto inny zatroszczy się o to za Ciebie.

Przyjeżdżając zabierz ze sobą: Pismo Święte, notatnik, śpiwór, odpowiedni strój do chodzenia po górach, zmienne obuwie oraz zachęta dla utalentowanych, przywieź instrument muzyczny, na którym potrafisz grać.

Proszę Cię także o przekazanie powyższych informacji znajomym, kolegom i przyjaciołom. Jeśli masz jakieś pytania, bądź pragniesz utrzymywać stały kontakt, to napisz.

Niech Cię Pan błogosławi i strzeże a Maryja Wspomożycielka wyprasza potrzebne łaski

Oddany w świętym Janie Bosko

ks. Dariusz Szyszka sdb