• 44 FSM PONAD GIM. /1-6  lutego 2010/ – Kraków;                     Hasło: Dorastanie do męskości
  • 15 FSM GIM. /12-14 lutego 2010/ – Pieszyce; Hasło: Po co mi męskość?

Informacje o spotkaniach poniżej!

Listy do uczestników:

I/

44 fsm ponadgimnazjalny

Drogi Przyjacielu!

Uroczystość Bożego Narodzenia, to nie tylko wolne od…, ale to przede wszystkim okazja do… czego??? Odpowiedz sobie sam – czy już wystarczająco kochasz Chrystusa? A może właśnie jest to okazja do tego, by Go prawdziwie pokochać – pomyśl i zadecyduj, nikt za Ciebie tego nie uczyni!!!  Dopiero wtedy łatwiej będzie Ci naśladować Chrystusa i zgodnie z tym, kim jesteś stawać się „wirnym mężczyzną” – taki właśnie jest temat roczny FSM-ów. W tym roku pytamy się o to, co mam robić, aby moja tożsamość nie została zachwiana, aby realizować w pełni to, do czego wzywa mnie Bóg. Nie chcę wiedzieć tylko to, kim jestem, ale przede wszystkim być wiernym temu, do czego wzywa mnie Bóg! Czy zależy Ci na tym tak naprawdę? W Pieszycach pytaliśmy się: co znaczy być wiernym lub niewiernym mężczyzną?, natomiast w Krakowi, w cieniu salezjańskiego seminarium, zastanowimy się nad sprawą dorastania do męskości; nie wystarczy bowiem raz się czymś zachwycić i „spocząć na laurach”, potrzebna jest systematyczna praca nad sobą, aby stawać się dojrzałym mężczyzną, który wie co do niego należy i rozumie, że życie jest ciągłym inwestowaniem w siebie – ciągłą formacją!!!

Czas biegnie bardzo szybko, niebawem Boże Narodzenie, Nowy Rok i ferie (na Dolnym Śląsku oczywiście J), a wtedy nasz FSM. Pomyśl już dziś i podejmij szybką decyzję, bo czasu nie pozostało już zbyt wiele, miejsc w Krakowie też jest ograniczona liczba i trzeba już zbierać fundusze na wyjazd.

Oto ważne informacje o 44 FSM-ie dla szkół ponadgimnazjalnych:

–         Data i miejsce spotkania: 1-6 lutego 2010 – Kraków, ul Tyniecka 39; ( tylko 70 miejsc)

–         Hasło: Dorastanie do męskości

–      Jeśli pragniesz wziąć udział w tym FSM-ie to skontaktuj się ze mną jak najszybciej:

Ks. Dariusz Szyszka sdb

Pl. Grunwaldzki 3

50-377 Wrocław

tel: 071/ 335 86 35; 696451302; gg: 1195899

e-mail: fsm@salezjanie.pl; dszyszka@salezjanie.pl

–          Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona możliwościami seminarium, dlatego o przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

–          Oprócz osobistej korespondencji ze mną, proszę powiadom również swojego Księdza Opiekuna, aby wiedział, że będziesz uczestniczył w tym spotkaniu.

–         Koszt pobytu każdego z przybyłych na spotkanie wynosi 150 zł od osoby. Jeśli koszt przerasta możliwości Twojej kieszeni, to poproś swego Księdza Dyrektorów lub Proboszcza o wsparcie, a jeśli nie będą w stanie tego uczynić i deficyt finansowy będzie jedyną przeszkodą w uczestnictwie, to proszę skontaktujcie się ze mną, wtedy ustalimy strategię zdobycia funduszy.

–          Przyjeżdżając zabierz ze sobą: Pismo Święte, notatnik, śpiwór, strój sportowy do gry w piłkę i chodzenia po terenie oraz nie zapomnij o zmiennym obuwiu.

–         Proszę Cię także o przekazanie powyższych informacji znajomym, kolegom i przyjaciołom. Jeśli masz jakieś pytania, bądź pragniesz utrzymywać stały kontakt, to napisz.

Niech Święta Bożego Narodzenia pomogą Ci jeszcze lepiej zrozumieć tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, który dla nas stał się człowiekiem, abyśmy mogli żyć wiecznie. W Nowym 2010 Rok pozwól Chrystusowi gościć w Twym sercu i spraw, aby nigdy nie zabrakło dla Niego miejsca w Twej gospodzie. Niech Bóg Ci w tym błogosławi, ja zaś będę Ci towarzyszył swoją modlitwą.

Oddany w świętym Janie Bosko

ks. Dariusz Szyszka sdb

II/

15 fsm gimnazjalny

Drogi Przyjacielu!

Święta Bożego Narodzenia to dobra okazja, żeby wraz z życzeniami przesłać „w prezencie” ważne informacje odnośnie do naszych spotkań. Tak jak Pan Jezus przyszedł na świat po to, aby nadać memu życiu sens, tak i FSM-y mają pomóc w lepszym poznaniu siebie oraz nauczyć podejmowania mądrych i odpowiedzialnych decyzji, a tych z każdym dniem przybywa. Takie to właśnie jest nasze życie, to ja jestem autorem swojej przyszłości, chociaż Stwórcą – i to jest pewne, jest sam Bóg! Dlatego wykorzystaj swą wolność po to, aby zawsze wybierać to, czego Bóg pragnie dla ciebie. A takie rozwiązanie jest gwarancją sukcesu.

Tegoroczne Formacyjne Spotkania Młodych (FSM) koncentrują się wokół głównego tematu: „Wierność Mężczyzny”. Na ostatnim spotkaniu, które odbyło się w Twardogórze, pytaliśmy się „po co mi wierność?” – czy rzeczywiście warto być wiernym i komu? Doszliśmy do wniosku, że TAK! Dlatego w Pieszycach postaramy się pójść dalej i odpowiedzieć sobie na kolejne pytanie – co zrobić, aby być wiernym mężczyzną? Chcę wiedzieć kim jestem i do czego stworzył mnie Pan Bóg! W związku z tym, pytanie, które postawimy sobie tym razem zabrzmi: Po co mi męskość?

Oto ważne informacje o 15 FSM-ie dla gimnazjalistów:

  • Termin: 12-14 lutego 2010
  • Miejsce: Dom Sióstr Salezjanek, ul. Ogrodowa 48, 58-250 Pieszyce
  • Hasło: Po co mi męskość?
  • Koszt uczestnictwa: 60 zł.
    • Zabierz ze sobą: Pismo Święte, notatnik, śpiwór, strój do gry w piłkę nożną – na śniegu, buty do chodzenia po górach i obowiązkowo obuwie zmienne do poruszania się po domu, ministranci również strój liturgiczny.
    • Zgłoszenia możecie przesyłać w formie, która odpowiada Wam najbardziej – list, e-mail, gg.

Oto adres do korespondencji:

Ks. Dariusz Szyszka sdb

Pl. Grunwaldzki 3

50-377 Wrocław

tel: 071/ 335 86 35; 696451302; gg: 1195899

e-mail: fsm@salezjanie.pl; dszyszka@salezjanie.pl

  • Nie zapomnij przekazać powyższych informacji znajomym, kolegom i przyjaciołom. Jeśli masz jakieś pytania, bądź pragniesz utrzymywać stały kontakt, to napisz na podany adres.

Czas biegnie bardzo szybki i warto zaplanować już dziś najbliższą przyszłość /co prawda do FSM-u jeszcze prawie dwa miesiące, ale ten czas szybko przeleci!/. Jeśli chcesz dołączyć do nas, pomyśl już dziś o wpisaniu się na listę uczestników, bo chętnych jest coraz więcej, a liczba miejsc ograniczona /tylko 70 miejsc/ – o przyjęciu będzie decydowała pisemna kolejność zgłoszeń. Zapisy – w placówkach salezjańskich u Salezjanów lub Sióstr Salezjanek, a jeśli pochodzisz z parafii diecezjalnej to poproś księdza, lub kogoś z dorosłych niech zapisze Cię bezpośrednio u mnie.

Niech Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2005 przyniosą Ci dużo radości i napełnią Twe serce pokojem, abyś każdy kolejny dzień przeżywał w bliskości z Chrystusem – „JEMU ZAUFAJ A DOBRZE CI BĘDZIE!” Ja ze swojej strony zapewniam Cię o stałej pamięci w modlitwie.

Oddany w świętym Janie Bosko

ks. Dariusz Szyszka sdb