W dniach 11-14 grudnia, Salezjańska Wspólnota Ewangelizacyjna uczestniczyła w rekolekcjach adwentowych prowadzonych przez naszego duszpasterza, ks. Dariusza Szyszkę. Odbyły się one w parafii p.w. Chrystusa Króla przy ul.Młodych Techników we Wrocławiu. Rekolekcje, których główne hasło brzmiało: „W Komunii z Bogiem”, były skierowane do młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz do osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Poszczególne dni były poświęcone innemu tematowi. W Niedziele – mój osobisty kontakt z Bogiem. (więcej foto poniżej)

Poniedziałek – budowanie komunii w rodzinie. Wtorek – nawrócenie – źródłem komunii z Bogiem i bliźnimi. Środa – wspólnota parafialna miejsce realizacji komunii – jaką mam rolę do spełnienia?
Jako grupa ewangelizacyjna, przedstawiliśmy dwie scenki inscenizacyjne. W Niedzielę scenkę pt. „Grzech”, a także we wtorek pt. „”Set me free”. Każdego dnia spotykaliśmy się na wspólnej Eucharystii za wyjątkiem wtorku, kiedy odbyło się Nabożeństwo Pokutne, z rachunkiem sumienia, sakramentem pojednania oraz przyjęciem Jezusa, jako Pana i Zbawiciela.
Na zakończenie rekolekcji wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny posiłek, przy którym mogliśmy podzielić się wrażeniami i przeżyciami ze wspólnie spędzonych dni.
[mygal=rekolswe]