Młodzi chcą prawdziwej miłości. Zbliżająca się beatyfikacja Jana Pawła II pobudza uśpione pokłady Pokolenia JP2. Najnowszym pomysłem jest promowanie wierności w małżeństwie, a także przypomnienie nauczania papieskiego. A wszystko to pod tytułem: OchKarol3.pl – Wierność kotku!

Szczegóły na:

http://www.ochkarol3.pl/

http://www.facebook.com/wiernosc

Prawie 50 proc. polskich internautów przyznało się do zdrady. 1/3 wierzących i regularnie praktykujących przyznała się do kontaktów seksualnych poza związkiem; w porównaniu z odpowiednio ponad połową wierzących, lecz nie praktykujących i nie wierzących – wynika z głośnego dokumentu: Raport Polpharmy Zbigniewa Izdebskiego nt. seksualności Polaków w Internecie. Prasa doniosła również, że rocznie rozpada się w Polsce blisko 70 tys. małżeństw.

Nauka i mądrość Karola Wojtyły, zawarta w dziele Miłość i Odpowiedzialność to podstawowa inspiracja. Nauka trudna, ale szczególnie dziś warto ją przypomnieć. Wierzymy, że słowa wypowiadane przez naszego rodaka mogą pomóc w przeżywaniu relacji małżeńskiej i zachowaniu wierności. Nauczanie papieskie jest bardzo bogate i dlatego warto by współczesny człowiek miał codzienny kontakt z nauczaniem papieskim.

– Jak w jednym miejscu powiedzieć człowiekowi: „Wierność jest ważna i jest możliwa” oraz „Zawalcz o Waszą miłość”? Jak jednocześnie dać mu narzędzia do twórczego przeżywania wiernej miłości? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania narodził się pomysł na akcję OchKarol3.pl – mówi Karol Wyszyński, pomysłodawca projektu. Realizacja pomysłu polega na stworzeniu strony internetowej całkowicie zintegrowanej z największą platformą społecznościową Facebook. Dzięki temu organizatorzy są tylko jednym z podmiotów dialogu. Każda osoba może włączyć się do akcji, zadać pytanie, podzielić się świadectwem, podesłać ciekawy pomysł. Dodatkowo akcja ma swój symbol. Jest nadzieja, że ten prosty gest: lekko uniesiony palec serdeczny w obrączce pomoże wielu wybrnąć z dwuznacznej sytuacji. Do akcji zostały zaproszone również osoby publiczne, które swoją postawą pokazują przywiązanie do wiernej miłości.

Popierają Nas: Wojciech Cejrowski – słynny polski podróżnik i dziennikarz. Autor bestselerowych powieści i popularnych audycji. Znany z promowania wartości chrześcijańskich i postaw patriotycznych. Krzysztof Ziemiec – znany dziennikarz telewizyjny, prowadzący główne wydanie Wiadomości TVP, autor programu: Niepokonani – niezwykłe historie emitowanego w TVP

Organizatorami pomysłu są: Przeznaczeni.pl – największa w Europie społeczność katolickich singli. W ciągu 5 lat działania połączyła ponad 6000 osób. W rodzinach przeznaczonych narodziło się już blisko 500 dzieci. Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo (SoliDeo.pl) – powstało w 1989, obecnie najprężniej działająca organizacja studencka w Warszawie. W jej projektach biorą udział tysiące studentów.

za fronda.pl