Dziś rozpoczynamy nowennę do Maryi Wspomożycielki Wiernych

Dołącz do naszej wspólnej modlitwy w intencji FSM-u w Marianówce (14-19.02.2011)

Możesz jeszcze zgłosić swój udział: fsm@salezjanie.pl

Ksiądz Bosko często powtarzał: Zaufajcie Maryi Wspomożycielce, a zobaczycie, co to są cuda! Nie były to tylko pobożne słowa czy gołosłowne życzenia. Sam ksiądz Bosko namacalnie doświadczał w swoim życiu interwencji Maryi Wspomożycielki i dzięki Niej dokonywał wielu cudów.

Nowenna do Wspomożycielki ma charakter podwójny: jako dziewięciodniowe przygotowanie do centralnej uroczystości Maryi Wspomożycielki – 24 maja – oraz jako dziewięciodniowa modlitwa (w dowolnym czasie) dla uproszenia sobie jakiejś szczególnej łaski. Ksiądz Bosko sam ułożył specjalny tekst nowenny i często ją zalecał. Zachęcał też do prostej nowenny, polegającej na odmawianiu przez 9 dni: 3 Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo i 3 Chwała Ojcu. Nadto: Chwała i dziękczynienie bądź w każdym momencie, Jezusowi w Najświętszym Boskim Sakramencie. Ile minut w godzinie, a godzin w wieczności, tylekroć bądź pochwalon, Jezu, ma miłości. Radził też dodać 3 razy modlitwę Witaj Królowo z wezwaniem: Maryjo Wspomożenie Wiernych, módl się za nami. Zalecał, aby odprawiający nowennę przystąpił do spowiedzi i Komunii świętej oraz by na cele salezjańskie przyrzekł złożyć ofiarę, jeśli otrzyma upragnioną łaskę (oczywiście, jeśli ktoś chce wesprzeć materialnie  to nasze dzieło, to będziemy Mu bardzo wdzięczni 🙂 ).

Dziś nabożeństwo do Wspomożycielki jest rozpowszechnione w Kościele, a szczególnie w całym świecie salezjańskim, gdzie tysiące dzieci, młodzieży i dorosłych czci Ją z miłością. Święto Maryi Wspomożycielki przypada dnia 24 maja. Poprzedza je 9-dniowa nowenna odprawiana szczególnie uroczyście w 130 krajach świata, gdzie pracują salezjanie i salezjanki. Zapraszamy do włączenia się w ten niezwykle skuteczny nurt modlitwy, jaka w wielu językach świata płynie do Bożego Tronu przez wstawiennictwo Potężnej Wspomożycielki Wiernych.