W Niedzielę Dobrego Pasterza, 15 maja 2011 roku, w pierwszy dzień nowenny przed Uroczystością Maryi Wspomożycielki Wiernych, wspólnota Seminarium Salezjańskiego Ratisbonne w Jerozolimie obchodziła swoje święto. Był to szczególny dzień zarówno dla kleryków pierwszego roku teologii, którzy przyjęli posługę lektoratu, jak i dla kleryków roku drugiego, którzy przyjęli posługę akolitatu. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Inspektor Bliskiego Wschodu, ks. Maurizio Spreafico  SDB. W swojej homilii wyjaśnił zebranym gościom znaczenie oraz obowiązki spoczywające na przyjmujących posługi. Zaznaczył również, że będąc lektorem czy też akolitą, Salezjanin jest wezwany do jeszcze pełniejszego zjednoczenia z Bogiem, a tym samym do stania się Dobrym Pasterzem Chrystusowej Owczarni.

Był to również szczególny dzień dla trzech Salezjanów z Polski. Kl. Jacek Garus przyjął wówczas posługę lektoratu, natomiast kl. Dariusz Mencel oraz kl. Szymon Kasprzak zostali akolitami.

Otoczmy ich naszą modlitwą, prosząc Pana, by czerpiąc przykład z Chrystusa Dobrego Pasterza, wzrastali w wierności i gorliwości w służbie Kościołowi i Zgromadzeniu Salezjańskiemu.

[mygal=ratisbonne2011]