Wszystko zaczęło się 24 czerwca od uroczystego obiadu i oficjalnego otwarcia tegorocznego SASu oraz Kursu Ceremoniarza, a słowa przywitania skierował do nas dyrektor naczelny Salezjańskiego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Do Tarnowskich Góry zjechali się animatorzy z całej Inspektorii wrocławskiej salezjanów a także sióstr salezjanek m.in z Wrocławia, Ostrowa Wielkopolskiego, Lubina, Dzierżoniowa, Tarnowskich Gór i innych placówek. Tak jak co roku zajęcia odbywały się na 4 stopniach dla animatorów i jednym dla ceremoniarzy. Każdy z nich przechodził osobną formację na wybrane tematy. 1 stopień opierał się na pracy nad sobą oraz zajęciach sportowych, natomiast następne stopnie obejmowały: metody aktywizujące i dynamikę grupy, zajęcia plastyczne oraz tworzenie konspektów, programów wychowawczych i wiele innych. Oprócz zajęć w grupach codziennie odbywała się Eucharystia, miał miejsce pogodny wieczór, rekreacja (obowiązkowo piłka nożna, ale znaleźliśmy też czas na piłkę ręczną, koszykówkę i inne) a także koniecznie (niestety tylko raz) grill oraz tańce integracyjne na świeżym powietrzu. W niedzielę na rynku w Tarnowskich Górach miał miejsce flash mob, w którym braliśmy udział. Tańczyliśmy do utworu Shakiry „ Waka – waka”. W czasie naszych „wakacji” odwiedził nas ks. Inspektor, który dzielił się z nami Słowem Bożym podczas Eucharystii oraz uczestniczył w pogodnym wieczorze i sprawdzał czy wszystko u nas w porządku. W środę każda z grupy przeszła egzaminy, które szczęśliwie wszyscy zdali oraz mecz piłki nożnej: „Salezjanie kontra reszta świata”. Wygrali oczywiście Salezjanie z wynikiem 3:0. W czwartek 30 czerwca musieliśmy się wszyscy pożegnać, lecz zanim to nastąpiło odbyła się ostatnia wspólna Msza Św. i uroczyste śniadanie.

Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało i zapraszamy za rok.

IZA

edycja – Magda J.

Poniżej druga, nieco odmienna relacja z SASu 😉

 

Przeminęło z wiatrem (plus duuużo fotek)

Kolejna Szkoła Animatora Salezjańskiego i Kurs Ceremoniarza za nami.  Już po raz piąty spotkaliśmy się, by wspólnie formować  i modlić się oraz wymieniać doświadczeniami. Drugi  rok z rzędu gościli nas salezjanie z Tarnowskich Gór. Chociaż był to kolejny tydzień nauki, żaden ze 130 uczestników nie narzekał, że musi wcześnie wstawać i „kuć” Codziennie rozpoczynaliśmy i kończyliśmy dzień wspólną modlitwą, po której mieliśmy spotkania w osobnych grupach w zależności od stopnia formacji  animatora. Jednak zawsze wszyscy najbardziej czekali na posiłki 😉 Najważniejszą częścią dnia była Eucharystia, kiedy to mogliśmy razem podziękować Bogu za dzień i prosić o łaski. Dodatkowo była ona okazją dla przyszłych Ceremoniarzy, by poćwiczyć  wykładaną im teorię w praktyce.  W sobotę wieczorem mieliśmy nabożeństwo pokutne, by w niedzielę w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej.  Plan tego szczególnego dnia różnił się od pozostałych – przede wszystkim wstawaliśmy później 😉 Odbyła się uroczysta Eucharystia  oraz wzięliśmy udział w akcji flash mob, tańcząc „Waka waka”  na rynku w Tarnowskich Górach. Dodatkowo sami, zaskakując organizatorów, zorganizowaliśmy na koniec własnego. Po południu „W ramach poznawania miasta i integracji z tzw. „tubylcami” wykonywaliśmy w grupach przydzielone nam wcześniej zadania. Dzień uwieńczyliśmy pogodnym wieczorkiem i grillem ( była kiełbasa i kaszanka ;)) oraz tańcami.

W tym roku  Szkołę Animatora Salezjańskiego tj. cztery stopnie formacji ukończyło 10 osób. Otrzymali zaświadczenia ukończenia kursu animatora grup świetlicowych i kolonijnych, ale tak naprawdę woleliby zamienić je na kolejne 2 lata SASu.  Kurs ceremoniarza ukończyło 19 lektorów. Na pewno wiedza i znajomości, które w tym roku posiedliśmy zaowocują w przyszłości. Dziękujemy wszystkim: organizatorom i uczestnikom za atmosferę, jaką stworzyliście
Więcej zdjęć można zobaczyć pod linkiem :

https://picasaweb.google.com/animy.tgory/SASSOSW11


 

Więcej zdjęć można zobaczyć pod linkiem :

https://picasaweb.google.com/animy.tgory/SASSOSW11