Znaczący będzie udział Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego na XXVI Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie. Około 6500 młodych z MGS, z każdego zakątka świata, rozpoczyna wędrówkę w kierunku stolicy Hiszpanii, aby uczestniczyć w spotkaniu z Benedyktem XVI.

 

Salezjanie i Córki Maryi Wspomożycielki przygotowują się do przyjęcia około 6500 młodych z MGS; dla Rodziny Salezjańskiej to spotkanie MGS stanowi doskonały moment duszpasterski, w ramach którego może ona zaproponować młodym doświadczenie wiary, Kościoła i spotkać się z tysiącami młodych wierzących.

Biuro koordynacji krajowej Duszpasterstwa Młodzieży Hiszpanii podaje do wiadomości, opierając się na danych aktualnie dostępnych, że przybędzie 4921 młodych z MGS Europy, 669 – z Ameryki, 248 – z Afryki oraz 347 z Azji i Oceanii.

Przeszło 1500 uczestników będzie pochodzić z Hiszpanii, tyle samo z Włoch, 500 z Portugalii, 80 z Filipin, około setki z Hongkongu, 200 z Brazylii, 500 ze Słowacji, 300 z Meksyku, ok. 150 z Polski, 100 z Angoli, a mniejsze grupy przybędą z Tanzanii, Haiti, Zambii, Konga, Sudanu, Republiki Południowej Afryki, Korei, Gruzji, Niemiec, Austrii, Francji, Chorwacji, Anglii i innych krajów. Do nich dołączy około tysiąca młodych, którzy będą uczestniczyć w ŚDM w ramach grup własnych diecezji.

Ośrodki salezjańskie w Madrycie od samego początku wyraziły gotowość współpracy w organizacji ŚDM, oddając do dyspozycji swoje pomieszczenia, z zaznaczeniem pierwszeństwa dla uczestników z MGS.

Od roku ekipa, składająca się z odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodzieżowe Salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki, zajmuje się przygotowaniem różnych pomieszczeń dla młodzieży. Domy salezjańskie w Mardycie i okolicach są gotowe na przyjęcie pielgrzymów. Zostały utworzone różne grupy robocze (sekretariat, animacja duszpasterska, wolontariat, logistyka, komunikacja społeczna), aby jak najlepiej wszystko przygotować na Światowe Dni Młodzieży.