Tydzień na Dobry Początek w Moście

 

 

 

 

 

www.most.salezjanie.pl

 

Choć pierwsze zajęcia na uczelni już za nami, rok akademicki dopiero z wolna się rozkręca. Żeby nabrać właściwego tempa i pokrzepić już na starcie studenckiego ducha jak co roku wrocławskie duszpasterstwa akademickie organizują Tydzień na Dobry Początek – czas w którym rozkręcamy nasze wspólnoty na przeżywanie kolejnego roku razem. W Moście mamy oczywiście moc ciekawych propozycji!

Startujemy 2 października uroczystą Mszą Święta na inaugurację roku akademickiego w duszpasterstwie. Będzie to zarazem początek Rekolekcji na Dobry Początek, które potrwają do wtorku włącznie. Nasz Duszpasterz, ks. Paweł, z pewnością wprowadzi nas nauką rekolekcyjną należycie w kolejny (a dla niektórych szczęściarzy pierwszy 😉 ) semestr studiów. W tygodniu na rekolekcjach spotykać będziemy się dla Mostu klasycznie –  w poniedziałek Msza Św. o 19:00, we wtorek o 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Św. o 19:30.Wystartujemy także z pierwszymi punktami naszego tygodniowego programu. W poniedziałek o godz. 20:00 zaczynamy Lectio Divina czyli czytanie Słowa Bożego we wspólnocie. Najbliższe spotkanie będzie szerokim wstępem do tematu, tym łatwiej będzie zatem przyjść pierwszy raz.
We wtorekna zakończenie rekolekcji radosne spotkanie przy kakao w salkach Mostu – niepowtarzalna okazja do poznania nowych ludzi i samego duszpasterstwa.W środę i czwartek odbędą się wspólne dla wszystkich duszpasterstw akademickich Wrocławia wydarzenia – Msza Św. inauguracyjna dla środowisk akademickich w kościele NMP na Piasku oraz Koncert na Tekach. O tych wydarzeniach możecie poczytać w postach poniżej – Most oczywiście będzie brał w nich udział i serdecznie wszystkich zaprasza:).W piątek pierwszy w tym roku akademickim Tabor– nasze mostowe spotkanie modlitewne, umiłowane szczególnie podczas sesyjnej zawieruchy jako oaza spokoju i moment wyciszenia… co nie oznacza wcale, że w innym czasie mniej atrakcyjne! 🙂 Śpiew i modlitwa adoracji – tradycyjnie godz. 20.00, salka kaflowa Mostu.A w sobotę wyjeżdżamy… Rajd na Dobry Początek na koniec szalonego tygodnia, o szczegółach którego Krzyś napisał już niżej. Świetny sposób na integrację z duszpasterstwem – polecamy!
Koncert na Tekach

Już 6 października 2011r. II Koncert Na Tekach!! Spotykamy się na terenie osiedla studenckiego Politechniki Wrocławskiej „Wittigowo” (ul. Wróblewskiego / Wittiga / Pugeta). Zabawę zaczynamy od godziny 17:30, a kończymy o 22:30.
Specjalnie dla Was wystąpią zespoły:
  • Luxtorpeda – nowy projekt muzyczny, w który zaangażowane są gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in. Robert Friedrich, Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak;
  • Bethel – młody wrocławski zespół o stale rosnącej popularności, grający muzykę reggae oraz rozmaite jej podgatunki;
  • Bunkier – zespół powstały w latach 90-tych ciągle grający dynamiczny punk z elementami reggae i ska.

Więcej info na stronie www.koncertnatekach.pl oraz facebookowym profilu: www.facebook.com/koncertnatekach

ZAPRASZAMY!!