„Nasza Ojczyzna stoi dzisiaj przed wieloma trudnymi problemami społecznymi, gospodarczymi, także politycznymi. Trzeba je rozwiązywać mądrze i wytrwale. Jednak najbardziej podstawowym problemem pozostaje sprawa ładu moralnego. Ten ład jest fundamentem życia każdego człowieka i każdego społeczeństwa. Dlatego Polska woła dzisiaj nade wszystko o ludzi sumienia!” Jan Paweł II

9 października odbędą się wybory parlamentarne. Politycy poprzez uchwalane ustawy, decyzje personalne czy finansowe oraz szereg innych narzędzi mają zasadniczy wpływ na to na jakich wartościach opiera się społeczeństwo oraz na życie bardzo konkretnych ludzi, choćby tych, którzy mogą zostać uśmierceni w wyniku aborcji, czy in-vitro.

Dlatego bardzo ważne jest abyśmy wzięli udział w głosowaniu i wybrali na naszych przedstawicieli ludzi sumienia.

Jak rozpoznać który kandydat jest człowiekiem sumienia? Z całą pewnością nie należy patrzeć tylko na jego deklaracje, ale przede wszystkim na konkretne uczynki, w szczególności na głosowania dotyczące najważniejszych wartości. Polityk może deklarować najróżniejsze rzeczy, ale prawdziwy test na to co sobą reprezentuje przechodzi dopiero wtedy gdy ma wcisnąć przycisk „ZA” lub
„PRZECIW” konkretnej ustawie.

Kierując się tą zasadą, aby ułatwić rozpoznanie kandydatów sumienia, przygotowaliśmy wraz z kolegą „Katolicki latarnik wyborczy” – zestawienie kluczowych głosowań z minionej kadencji sejmu dotyczących wartości (aborcja, in-vitro, homoseksualizm, rodzina, parytety) w podziale na partie i okręgi wyborcze.

Zestawienie to będzie systematycznie uzupełniane o informacje, którym osobom przyznano certyfikat „kandydata przyjaznego życiu i rodzinie”, co może być pomocne szczególnie w ocenie kandydatów, którzy do tej pory nie zasiadali w Sejmie.

http://www.latarnik.info

Uwaga! Wybierając polityka na którego chcemy zagłosować warto mieć świadomość, tego że zgodnie z polską ordynacją wyborczą, oddając głos wspieramy nie tylko jedną osobą, którą zakreślimy, ale całą partię z której ona kandyduje. Możemy zagłosować na bardzo szlachetnego kandydata, na którego plecach do Sejmu wejdzie jednak kilku mniej szlachetnych polityków.  Warto więc oceniać nie tylko na to co reprezentują poszczególni posłowie ale także partie, które reprezentują.

Jeśli uważasz, że „Katolicki Latarnik Wyborczy” może być pomocny w wyborze najlepszych kandydatów => przekaż informację o nim dalej.

Ponieważ znając życie, spotkam się z oskarżeniami o prowadzenie agitacji wyborczej, to je uprzedzę 😉 Tworząc Latarnika nie miałem na myśli wspierania jakiś konkretnych partii,  chciałem jedynie opowiedzieć się za wartościami, które są mi szalenie bliskie i dostarczyć informacji o tym jakim światopoglądem kierują się poszczególni politycy, po to byśmy mogli dokonać bardziej świadomego wyboru. Ale co kto zrobi z tymi informacjami, to już każdy zdecyduje w swoim sumieniu.

Pozdrawiam,
Zbyszek Kaliszuk

PS. Zapraszam na blogi o tematyce społeczno-religijnej jakie prowadzę:

http://zbigniew-kaliszuk.blog.onet.pl/

http://www.facebook.com/Zbigniew.Kaliszuk.FaceBlog