Abp Józef Michalik:

Wpływ na nasze życie mają ci ludzie, których obdarzamy zaufaniem. Wybory są zaufaniem, albo są myciem rąk, jeśli nie idę, jeśli to mnie nie obchodzi –  powiedział abp Józef Michalik, zachęcając Polaków do uczestnictwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Abp Michalik podkreśla, że trzeba pamiętać, byśmy nie tylko w ten jeden dzień poczuli odpowiedzialność, ale byśmy formowali atmosferę, która przygotowuje do podjęcia odpowiedzialności. Zachęca do tego, żebyśmy później pomagali wybranym ludziom w dobrych zamiarach, stwarzali okazję do dyskusji, zachęcali do rozpoznawania zagrożeń, ale i perspektyw.

Przewodniczący episkopatu Polski przywołuje też przemówienie Benedykta XVI, który w niemieckim parlamencie mówił, że odejście od moralności, od Pana Boga może prowadzić do totalitaryzmów. „Nie da się doprowadzić siłą do wyboru dobra, w przeciwieństwie do zła, ale róbmy, co do nas należy i co każdy z nas może zrobić, żeby w moim środowisku, w moim narodzie, w mojej ojczyźnie było lepiej” –  podkreśla abp Michalik.