Na przełomie maja i czerwca w Rodzinie Salezjańskiej, nowi neoprezbiterzy odprawiają swoje Msze prymicyjne. W parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu w ubiegłą niedzielę swoją kolejną Mszę prymicyjną zechciał odprawić neoprezbiter ks. Mariusz Jawny.

Msza ta rozpoczęła się o godzinie 11, na tą godzinę swoją Mszę w naszej parafii mają zarezerwowane dzieci, więc tym szczególniejszy był to wymiar, iż swoją Mszę odprawił przy udziale dzieci, do których Bóg przez charyzmat salezjański Go posyła. Na początku Mszy posypały się… życzenia od wielu grup parafialnych ( scholi, ministrantów, Współpracowników Salezjańskich, oratorium dziecięce i młodzieżowe), w wielu z tych życzeń przewijały się wspomnienia ks. Mariusza jako kleryka, a później jako diakona, który odbywał u nas swoje praktyki duszpasterskie, każdy w swoich życzeniach obiecywał modlitwę w intencji samego prymicjanta jak i jego młodzieży do, której Bóg go posyła. Razem z ks. Mariuszem Mszę koncelebrował ksiądz proboszcz Krzysztof Bucyk, który również wygłosił prymicyjne kazanie. Jako starszy i bardziej doświadczony współbrat (21 lat w kapłaństwie), przypomniał, iż „Teraz są chwile radosne i wzniosłe, ale przyjdą dni kiedy będą Cię wytykali palcami i naśmiewali sie z Ciebie, ale wtedy Otwórz sobie 8 rozdział Listu św. Pawła do Rzymian „Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz?” i głęboko się Módl, nie Możesz zapomnieć o modlitwie. A czas kapłaństwa leci bardzo szybko nim się Obejrzysz już będziesz świętował okrągłe rocznice twojego Chrystusowego Kapłaństwa”. Swoje kazanie ksiądz proboszcz zakończył słowami ” Do zobaczenia na 25 jubileuszu. Amen.” Po Mszy Św. wszyscy zaproszeni goście ks. Mariusza udali się na grilla ze scholą dziecięcą, nowymi ministrantami ( w czasie tej Mszy przyjęliśmy ich aż 9) i ich rodzicami, wspólnie świętowaliśmy Dzień Pański, szczególny dla naszej wspólnoty parafialnej.

Nie pozostaje nic innego jak złożyć życzenie ks. Mariuszowi, dużo łask Bożych i opieki MB Wspomożenia Wiernych, niech przyjaciele św. Dominika Savio- Jezus i Maryja będą ucieczką w trudnych chwilach jeżeli takie nadejdą w pracy w Międzyborzu.