Już niedługo zacznie się długo oczekiwany przez wielu z nas czas wakacji. Wyjazdy rodzinne i z przyjaciółmi, kolonie, obozy, pielgrzymki, półkolonie… Za pewne nikt z nas nie będzie się nudził. Najbardziej popularne miejsca odpoczynku w naszym kraju i za granicą będą oblegane przez niezliczone tłumy ludzi. Branże hotelowa, gastronomiczna, rozrywkowa będą zachwycone wysokimi zyskami. Pozostaje jednak pytanie: czy Ktoś nie będzie w tym czasie smutny?

Matusia Małgorzata mówiła często swoim dzieciom Bóg cię widzi. Ksiądz Bosko przejął od niej tę świadomość nieustannej obecności kochającego każdego człowieka Boga. W Oratorium na Valdocco powtarzał chłopcom: Róbcie wszystko, co chcecie, bylebyście nie grzeszyli!

Wakacje to oczywiście czas na odpoczynek i relaks. Jest to czas radości, zabawy, bycia z drugim człowiekiem. Dobrze przeżyjemy ten czas, jeśli będziemy pamiętać o słowach naszego Ojca i Nauczyciela, który prawdziwą radość uzależniał od dwóch rzeczy:

  1. wykonywać swoje obowiązki
  2. mieć dobrą relację z Panem Bogiem

Te proste zalecenia sprawią, że czas wakacji będzie służył nie tylko naszemu życiu doczesnemu, ale także pomoże nam osiągnąć zbawienie wieczne!!!