W ramach XIV edycji Tygodnia Edukacji Globalnej  Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” Oddział we Wrocławiu w dniach 19-25 listopada 2012r. organizuje trzy cykliczne spotkania( 19, 21 i 24 listopada) pod hasłem „A co dla Ciebie jest ważne”. Akcja odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej budynek C13 ( Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25).

Tydzień Edukacji Globalnej porusza problematykę różnorodności oraz nierówności, zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej.Wydarzenie poszerzy świadomość złożoności świata i uwrażliwi na problemy Krajów Rozwijających się.  W ramach TEG odbędą się m.in. spotkania z wolontariuszami misyjnymi oraz specjalistami w dziedzinie problematyki Krajów Globalnego Południa, warsztaty o tematyce Fair Trade, prezentacje multimedialne, warsztaty bębniarskie oraz: projekcja filmu, wystawa zdjęć, gra edukacyjna. Z myślą o młodych uczestnikach zastosowane będą atrakcyjne i nowoczesne metody przekazu.

Wystawa fotograficzna „A co dla Ciebie jest ważne?” to zbiór fotografii, które powstały w ramach projektu „Praca wolontaryjna w charakterze wychowawców w domu dziecka w Tarija w Boliwii” realizowanego w 2012 roku ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zdjęcia autorstwa wolontariuszek Manueli Ciszek i Kai Jarosz prezentują portrety dzieci z domu dziecka, w którym pracowały. Każde z nich trzyma kartkę –odpowiedź na pytanie „Co jest dla Ciebie ważne?”. Pozostałe zdjęcia ukazują boliwijskie realia i nawiązują do wypisanych przez dzieci haseł. Całość uzupełniają komentarze o tym jak wygląda sytuacja dostępu do tych wartości dla mieszkańców Boliwii. Na końcu wystawy każdy z nas ma okazję, aby samemu sobie odpowiedzieć na to ważne pytanie „A co dla Ciebie jest ważne?”

Wystawa zdjęć będzie dostępna przez cały tydzień trwania Tygodnia Edukacji Globalnej. Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

 

Plakat

ulotka przód

ulotka tył

Program TEG 2012

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012r.