Podczas Oratoriady w Tarnowskich Górach 7- 9 grudnia 2012 odbyła się Gala Finałowa Konkursu o św. Janie Bosco. Zostały rozdane nagrody zwycięzcom i wyróżnionym w konkursach- grafika i słuchowisko. Miał również miejsce Finał konkursu wiedzy, który dostarczył najwięcej emocji uczestnikom Oratoriady. Fotki tutaj: 

W jury Konkursu wiedzy zasiadła pani Jadwiga Świerczyńska, siostra Teresa Pilecka oraz ksiądz Piotr Lorek. Galę swoją obecnością uświetnił również ksiądz inspektor Alfred Leja, księdza ekonom Leszek Król oraz dyrektor SOSW ksiądz Lesław Klamer.

Finał „Konkursu- wiedza” został podzielony na dwie część. Podczas pierwszej rundy dziesiątka uczestników zmagała się z pytaniami dotyczącymi Domu, Szkoły, Kościoła oraz Podwórka jako miejscami działalności księdza Bosco.

W następnej części, piątka najlepszych zawodników odpowiadała na pytania komisyjnie oraz wykazywała się znajomością filmu o księdzu Bosco.

Zwycięzcami zostali Agata Sage z Tarnowskich Gór, Dorota Ślęczek z Wrocławia oraz Łukasz Ciesielski z Poznania, którzy w lipcu 2013 pojadą do Włoch w miejsca związane z życiem i działalnością księdzem Bosco.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!

Serdecznie gratulujemy! 😀