100_8220(ANS – São José dos Campos) –  Kiedy lekarze stwierdzili u niego gruźlicę płuc, został przeniesiony do domu dla chorych księży w San Jose dos Campos. Choć dawano mu kilka miesięcy życia, żył jeszcze dziewięć lat, udzielając się w pracy duszpasterskiej. Pomagał też biednym i był spowiednikiem domu starców. Ostatnie dwa tygodnie życia spędził w szpitalu, gdzie zmarł 11 grudnia 1949.

Film o ks. Komorku 

http://vimeo.com/34998299

Pokój, w którym Czcigodny Sługa Boży ks. Rudolf Komorek (1890 – 1949) przeżył ostatnie miesiące swojego życia, w Sanatorium Vicentina Aranha, w São José dos Campos (SP), został otwarty dla publiczności. Jest to inicjatywa, której celem jest propagowanie i lepsze poznanie tego salezjanina kapłana, który umarł w opinii świętości.

W pokoju, znajdującym się w pawilonie, w którym w swoim czasie przebywali umierający pacjenci, czciciele i odwiedzający mogą zobaczyć niektóre przedmioty i rzeczy osobiste Czcigodnego Sługi Bożego, takie jak łóżko, konfesjonał, który sam wykonał, stuła, różaniec, fotografie, zdjęcia rentgenowskie jego płuc – ks. Komorem zmarł na gruźlicę – oraz relikwie kości nóg i stóp.

11 dzień każdego miesiąca jego czciciele poświęcają na modlitwę i propagowanie procesu beatyfikacyjnego Czcigodnego Sługi Bożego ks. Komorka, salezjanina kapłana pochodzącego z Polski, który był znany jako „Święty Kapłan”, a któremu przypisuje się wiele łask.

Życiorys ks. Rudolfa: http://adonai.pl/ludzie/?id=289

1_13_8665_11308