917092_dsc00741_341Trzy wydarzenia z życia Jezusa: HOŁD TRZECH KRÓLI, CHRZEST W JORDANIE i dziś CUD W KANIE mają cię przekonać, że Jezus jest Bogiem. Czy wierzysz? Czy uwierzyłeś?

Narodzenie Boga – Człowieka Jezusa Chrystusa jest faktem historycznym, zostało objawione całemu światu poprzez świadectwo Trzech Mędrców. Świat pogański dowiedział się, że ta Gwiazda, to Światło, to Jezus Chrystus Zbawiciel – a ty wierzysz?

Jezus w wodach Jordanu, otwarte niebo, Duch Św. w znaku gołębicy, głos Ojca: To jest mój Syn Umiłowany, oraz świadectwo Jana o tym wydarzeniu, objawiło ludziom tajemnicę Trójcy Świętej i rolę Jezusa w historii zbawienia – wierzysz w to?

I dziś Cud w Kanie, wesele, brak wina, zamieszanie, Maryja i Jej słowa: Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie, cud przemiany wody w wino, radość. Czy rzeczywiście chodzi o przemianę wody, setek litrów wody w wino? Oczywiście, że nie. To był tylko znak. Chodzi tak naprawdę o to jedno zdanie św. Jana: Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie (J 2, 11) – a ty uwierzyłeś?

Natychmiast przypomina mi się film, licznie ostatnio oglądany, pt. Spotkanie, ang. Encounter, gdzie Jezus będąc zwykłym barmanem próbuje przekonywać swoich nieprzypadkowych klientów, że jest Bogiem. Nie idzie Mu to łatwo.

Dziś człowiek ma trudność, aby uwierzyć, że Jezus jest Bogiem, Panem, Zbawicielem, kimś ważnym dla ciebie i dla mnie. Ewangeliści objawili nam Jezusa jako Dziecię, któremu składa pokłon cały ówczesny świat pogański, uznając w Nim Boga. Po wyjściu Jezusa z Jordanu nikt nie miał już wątpliwości, że Jezus jest Namaszczonym Synem Boga Najwyższego  I po tak spektakularnym znaku przemiany wody w wino uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

A jaka jest TWOJA wiara? W kogo wierzysz? Komu wierzysz? Komu powierzasz swoje życie. Czy wierzysz, że Jezus jest Synem Bożym?

Nie pozwól, aby rok wiary przeszedł ci koło nosa…