Króluj nam Chryste!

IMG_0070Szybkie pakowanie, ostatnie zakupy i ruszamy na 33 Pielgrzymkę Ministrantów w Twardogórze!:D Już drugi rok będę tu spędzać weekend majowy; mam nadzieję że spotkam znajome twarze sprzed roku.

Wraz z kolegami ze Służby Liturgicznej  sprawnie dojechaliśmy i rozlokowaliśmy się w szkole. Po szybkim zapoznaniu ze współlokatorami ruszyliśmy na mecz Salezjanie vs. Twardogórzanie, niestety pomimo dopingu młodzieży, księża przegrali 4:1 z gospodarzami. Wieczorem, gdy wszystkie parafie już się zjechały mogliśmy uroczyście rozpocząć 33. już Pielgrzymkę Ministrantów.

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od modlitw, a następnie ruszyliśmy do bazyliki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, by towarzyszyć klerykom Mateuszowi Krzywdzie i Adamowi Drozdowi podczas ich ślubów wieczystych. Po nabożeństwie wszyscy poszliśmy w marszu radości, pokazując całemu miastu radość salezjańską oraz jak licznie się zebraliśmy! Wyglądało to imponująco, ponad 450 ministrantów, lektorów, księży i kleryków, „idących noga w nogę za x. Bosco” ;).

Popołudniu rozpoczęły się rozgrywki, na to czekałem! Konkursy wiedzy, rozgrywki sportowe, wielobój to wszystko zaangażowało mnie bez reszty do samego wieczora! Mam nadzieję, ze wieczorem przy rozdaniu nagród wyczytają mnie i zdobędę punktu dla mojej drużyny 😀  Teraz ruszam na pogodny wieczór, klerycy z Lądu przygotowali podobno musical dla nas, będzie też okazja na integrację i wspólną modlitwę.

IMG_0098

Jutro kolejne rozgrywki, przyjadą też nasi rodzice. Fajnie będzie wspólnie z nimi cieszyć się z tego święta Służby Liturgicznej!