IMG_9877 kopiaKsiądz Bosko powiedział, że salezjanin kapłan wnosi do wychowania wartości wynikające ze święceń, które czynią go znakiem Chrystusa Pasterza, zwłaszcza przez głoszenie Ewangelii i sprawowanie sakramentów. Tym większa jest radość rodziny salezjańskiej w naszej inspektorii, iż wzbogaciła się ona o nowego kapłana – ks. Bartosza Kulczyka SDB.

W 16. dniu miesiąca maryjnego, o godz. 11.00 miała miejsce niezwykle ważna IMG_9936 kopiauroczystość. Diakon Bartek przez nałożenie rąk i modlitwę konsekracyjną przyjął święcenia prezbiteratu przez posługę ks. bp Marka Mendyka. W chocianowskiej parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny było to wydarzenie o tyle istotne, iż nowo wyświęcony kapłan jest pierwszym salezjaninem wyświęconym w kościele św. Józefa. W homilii biskup legnicki podkreślił ważny aspekt posługi kapłańskiej, jakim jest służba na wzór Jezusa Chrystusa. We Mszy Świętej wzięli również udział przełożeni salezjańskiej Inspektorii św. Jana Bosko: ks. Inspektor Alfreda Leja SDB oraz ks. Wikariusz Władysław Nowak SDB.

W najbliższą niedzielę, 19. maja, o godz. 13.00 ks. Bartek odprawi Mszę Św. Prymicyjną w kościele pw. św. Józefa w Chocianowie.

Z kolei już 19. czerwca święcenia prezbiteratu przyjmie dk. Dariusz Mencel SDB, który po zakończeniu formacji w Jerozolimie wraca do Polski, aby zasilić szeregi salezjanów księdza Bosko w inspektorii wrocławskiej. Uroczystość odbędzie się w Lubinie, w kościele pw. św. Jana Bosko, o godz. 11.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu.

Polecajmy wszystkich salezjanów, w którzy w tym roku rozpoczną posługę kapłańską pośród młodych ludzi, aby Bóg obdarzył ich pełnią swych łask i darów Ducha Świętego!

 

IMG_9983 kopia