10005834_245831415602265_255289715_o

Fot. Orki u Michała

Skosztowaliśmy i zobaczyliśmy!
Kolejny FSM dla gimnazjalistów już za nami. W dniach 21-23 marca zgromadził on w Tarnowskich Górach blisko osiemdziesięciu młodych chłopaków chcących się zastanowić nad tym, czym tak naprawdę jest Eucharystia.
Po tym jak już rozgościliśmy się w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i posililiśmy kolacją ciała, obejrzeliśmy film pt. „Ja Jestem”, opowiadający o cudzie eucharystycznym w Sokółce. Było to swoiste wprowadzenie w temat naszego spotkania, który brzmiał: „Skosztujcie i zobaczcie” – i rzeczywiście zobaczyliśmy. Później, jak na każdego młodego chrześcijanina przystało, wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej alejkami Parku Repeckiego. Tak minął pierwszy dzień naszych zmagań w odkrywaniu obecności żywego Chrystusa w Eucharystii.
Dzień drugi był niezwykle intensywny. Kilku z nas już o godz. 6:30 zaprawiało się do niego porannym joggingiem. Godzinę później stawiliśmy się na modlitwy poranne. Po śniadaniu kontynuowaliśmy nasze formowanie się wysłuchując konferencji ks. Jerzego Gonty SDB, który bardzo wymownie zwrócił naszą uwagę na obecność Jezusa Eucharystycznego w Tabernakulum, a następnie zaprezentował nam film ze spektaklu opartego na objawieniach Cataliny Rivas. W końcu po nabożeństwie pokutnym i spowiedzi przyszedł czas na to, abyśmy osobiście mogli się przekonać o tym, że Chrystus jest faktycznie obecny pod postacią Chleba i Wina w Eucharystii. Po Niej, gdy już napełniliśmy puste żołądki, udaliśmy się do Parku Repeckiego. Tu szukaliśmy elementów tajemniczej układanki, która okazała się być jeszcze bardziej tajemniczym szyfrem. Później nie odpoczywaliśmy długo bo już o 19:00 bawiliśmy się na pogodnym wieczorze, na którym nie zabrakło i kilku smakołyków. Po tradycyjnym „słówku na dobranoc” wybiegliśmy na boisko, gdzie rozegraliśmy nocny turniej „Bosco Cup”.  W obu zaproponowanych dyscyplinach: siatkówce i piłce nożnej zwyciężyły drużyny z Wrocławia, a same zawody zakończyły się ok. godz. 1:00.
Niedziela, choć nie pozwolono nam się wyspać była o wiele spokojniejsza. Po tym, gdy już się pomodliliśmy i „pożarliśmy” śniadanie przyszedł czas na pakowanie i sprzątanie pokoi. Ciężkie było to zadanie ale oczywiście sprostaliśmy mu.
FSM zakończyliśmy tym, nad czym się zastanawialiśmy – Eucharystią, której przewodniczył ks. Darek Mencel SDB, a kazanie nam wygłosił dk. Adam Drozd SDB.
Już nie możemy doczekać się następnego Formacyjnego Spotkania Młodych, na które już teraz wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
Kamil Wieteska SDB