Początek wakacji jest od kilku lat w naszej Inspektorii czasem rozpoczęcia Szkoły Animatora Salezjańskiego oraz Kursu Ceremoniarza. Podobnie jak w poprzednich latach spotykamy się w Tarnowskich Górach w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

SAS Konferencja

Zajęcia warsztatowe odbywają się w grupach odpowiadających kolejnym stopniom formacji animatorów. Cieszymy się obecnością pani Jadzi Świerczyńskiej, która prowadzi drugi stopień oraz niezastąpionych sióstr salezjanek: Wiesi Kubiaczyk i Teresy Pileckiej. Pierwsza prowadzi zajęcia zatytułowane „Praca nad sobą”, druga zaś pomaga animatorom rozwijać talenty plastyczne.
W gronie prowadzących zajęcia spotykamy ponadto: Wojtka Wyderkę (animacja sportowa, gry i zabawy), ks. Janusza Kamińskiego (warsztaty psychologiczne), ks. Dariusza Mencla (kurs ceremoniarza) i ks. Piotra Lorka (czwarty stopień – system prewencyjny)
W tym roku po raz pierwszy pojawiły się odrębne zajęcia dla animatorów muzycznych, które prowadzi duet Magda Milarska i dk. Robert Gajewski.

Podczas SAS-u spędzamy dużo czasu na modlitwie, słuchając Bożego Słowa, śpiewając w radości i uwielbieniu. 

MEDYTACJA NAD SŁOWEM

 

Zobacz też relację w gliwickim wydaniu GOŚCIA NIEDZIELNEGO 

W drugim dniu rano usłyszeliśmy konferencję o trudnej sprawie, jaką są nasze lęki – oto zapis audio wystąpienia ks. Piotra zatytułowanego „Nie bój żaby”.

WIĘCEJ ZNAJDZIESZ TUTAJ – KLIKNIJ!