Bajkowe półkolonie w SOSW

Mija drugi tydzień półkolonii dla dzieci w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach. Wszędzie słychać gwar, radosne okrzyki i śpiew. W tym roku udział bierze aż 190 dzieci, którymi zajmuje się 90 opiekunów. Wśród nich są gimnazjaliści, licealiści, a także studenci. Część z nich już jako dzieci uczestniczyła w półkoloniach, teraz wracają jako wychowawcy i animatorzy. Każdy dzień to dla uczestników kolejna przygoda. Działają różne pracowanie m.in.: mały aktor, terenowiec, filmowiec, ceramiczna, patriotyczna.

polkolonie tg 05Pierwszy tydzień nawiązywał w swojej wymowie do filmu „Shrek”. Przygotowano zabawę w uwalnianie księżniczki z wieży, którą grała salezjanka współpracowniczka Magda Jagielska. Dzieci miały za zadanie zdobyć hasło, więc wędrowały z miejsca na miejsce i spotykały na swojej drodze kolejne postacie z bajek: Czerwonego Kapturka, który czekał z kalamburami, Pinokia, który opowiadał fałszywe bajki, Babę Jagę, Śpiącą Królewnę, Śnieżkę. Odbył się także bajkowy wielobój: rzucanie obręczy na nos Pinokia, szukanie niebieskiego kwiatu z kolcami, rzucanie guzików przez Ciastka. Nie zabrakło też karaoke, był wyjazd do kina, a także przedstawienie o Czerwonym Kapturku.

Drugi tydzień należał do szczurka z filmu „Ratatuj”. Animatorzy i animatorki pomagając przy śniadaniu nosili czapki kucharskie, na jednej nawet pojawił się szczur. Specjalnie dla dzieci przygotowano z gliny urocze gryzonie, które same mogły pomalować. Zorganizowano już tradycyjnie park linowy i konie. Uśmiechy na twarzach dzieci były chyba najlepszą nagrodą dla opiekunów. Codziennie był czas na modlitwę, wspólne śpiewy. Wszystko zakończy wspólna Msza Święta.

Kierownik półkolonii ks. Piotr Lorek jest bardzo zadowolony z pracy animatorów i wychowawców. – Jestem pełen podziwu i wdzięczności dla młodzieży – powiedział.

Ks. Bosko może być bardzo dumny ze swoich wychowanków, którzy swój wakacyjny czas i serce poświęcają młodszym od siebie.

Małgorzata Gajos

A kto ma profil na Facebooku, to niech obejrzy drugi tydzień z półkolonii w Chocianowie – kliknij

I jeszcze film z półkolonii na Stradomiu w Częstochowie 🙂