DOM BECCHIBecchi (dziś mówimy Colle don Bosco) – skromny początek czegoś, co dziś przekracza granice wielu krajów. Zwykliśmy nazywać to ogromne zjawisko RODZINĄ SALEZJAŃSKĄ, której ojciec przyszedł na świat 16 sierpnia 1815 roku właśnie tu, w ubogiej rodzinie mieszkającej w przysiółku Becchi.

FB GENERAŁ ANGELWielkie rzeczy rozpoczynają się niejednokrotnie od skromnych i małych warunków. Z biografii Księdza Bosko wiemy, że spotykał się z różnymi trudnościami od młodych lat: śmierć taty, głód w 1817 roku, nieporozumienia z przyrodnim bratem Antonim czy wreszcie przeszkody w zdobyciu wykształcenia. Miał jednak szczęście spotkać na swojej drodze niezwykłych ludzi: ks. Calosso w Morialdo (2 km od Becchi), ks. Cafasso, markizę Barolo, ks. Borela i innych. Nie ulega wątpliwości, że najistotniejszą rolę w życiu małego Janka a potem dorosłego kapłana odegrała mama Małgorzata. Zwrócił ostatnio na to uwagę ks. generał Angel na swym facebookowym profilu.

Wbiegamy na ostatnią prostą przed jubileuszem 200-lecia narodzin Księdza Bosko. Nasza INSPEKTORIALNA META ustawiona jest 16 maja 2015 r. w Lubinie w parafii pw. św. Jana Bosko. OGÓLNOPOLSKIE zakończenie jubileuszu odbędzie się 20 czerwca 2015 r. w Warszawie. Później już tylko OGÓLNOŚWIATOWE świętowanie właśnie na Colle don Bosco, w miejscu, od którego wszystko się zaczęło.

A na dobry początek, proste pytanie konkursowe:

W JAKIEJ MIEJSCOWOŚCI SPOTKALI SIĘ PO RAZ PIERWSZY JANEK BOSKO I KL. JÓZEF CAFASSO?

Odpowiedź na pytanie prosimy wysłać na adres kkliszcz@salezjanie.pl do dnia 23 sierpnia 2014 🙂

COLLE DON BOSCO