W kilku miejscach Polski włączyliśmy się w inicjatywę "Iskra Bożego Miłosierdzia". Zobaczmy dla przykładu, jak wyglądała modlitwa w Tarnowskich Górach.

Iskra Bożego Miłosierdzia w Tarnowskich Górach już po raz trzeci!

Małgorzata Gajos

koronka 2

fot. Małgorzata Gajos

Tarnogórzanie po raz kolejny włączyli się w Koronkę ulicami miast świata. Inicjatywa wyszła trzy lata temu ze strony wolontariuszek biblioteki im. Jana Pawła II przy parafii Królowej Pokoju, a także salezjanów i młodzieży SOSW w Tarnowskich Górach.

W tym roku wszystkie parafie postanowiły się dołączyć do wspólnej modlitwy na rynku. Pomysł był niezwykle udany. Przyszło bardzo dużo osób w różnym wieku. Na początek ks. Karol Gąsior włączył pieśń wstępną do „Miłosierdzia Bożego”, którą skomponował Zbigniew Małkowicz, a wykonuje Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN.

koronka 3

fot. Małgorzata Gajos

Następnie krótko przedstawiono przybyłym uczestnikom ideę Koronki ulicami miast świata.
Ks. Piotr Lorek poprowadził modlitwę, która w tym roku była w intencji prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i pokój na Ukrainie. Przygrywał i śpiewał zespół młodzieżowy z Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Zgromadzeni chętnie włączali się do modlitwy. Po każdej dziesiątce było krótkie rozważanie zaczerpnięte z „Dzienniczka” siostry Faustyny. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali „Okaż mi Boże miłosierdzie swoje”. Wcześniej wydrukowano refren, który salezjańska młodzież rozdawała przed rozpoczęciem modlitwy.

Uczestnicy odchodzili uśmiechnięci, było widać, że bardzo im się podobało. Także ilość przybyłych dowodzi, że Boże Miłosierdzie z roku na rok przyciąga coraz więcej osób i to niezmiernie cieszy.

fot. Małgorzata Gajos

fot. Małgorzata Gajos