SMASH
Salezjańska Młodzież Aktywnie Stwarza Historię


Niebo, listopad 2014

Moje najdroższe córki i synowie,

nie musze Wam mówić, jak wielkie przywiązanie do Was żywię. Moje uczucie opiera się na pragnieniu i trosce, jakie posiadam- zbawienia Waszych dusz, które wszystkie zostały odkupione najdroższą krwią Jezusa. Ale, moi Drodzy, czy każdy z Was naprawdę postępuje, by dążyć do zbawienia swojej duszy? a może raczej do jej zguby? Gdyby nasz Boski Zbawiciel w tej właśnie chwili zawezwał Was przed swój trybunał na sąd, to czy bylibyście wszyscy przygotowani?

Listopad jest miesiącem, w którym zatrzymujemy się na chwilę i pochylamy się nad życiem i śmiercią. Jako chrześcijanie, mamy w pamięci, że śmierć nie jest końcem, ale początkiem. Na koniec życia zbieramy owoce naszych dobrych uczynków. Kto czyni dobro za życia, znajdzie je w chwili śmierci i po niej. Walczcie o świętość!

W tym miesiącu zwracam się do Was z prośbą, abyście odwiedzając cmentarze pamiętali również o zmarłych salezjanach i salezjankach, zapalając dla nich znicz i modląc się w ich intencji. Piękną nagrodą za cały trud troski o młodzież dla naszej rodziny jest Wasza pamięć o nas, również po śmierci.

Listopad to również miesiąc pełen okazji do radości. Wspomnienie św. Cecylii niech będzie dla Was okazją do spotkania się przy muzyce; z gitarą, pianinem i przede wszystkim ze wspólnotą. Oratorium bez muzyki jest jak ciało bez duszy. Niech radosne dźwięki na chwałę Pana towarzyszą Wam w tym dniu.

Dla Rodziny Salezjańskiej najważniejszym celem jesteście Wy! Poznać serca młodzieży, zdobyć je dla siebie, dać to, co dla Was najważniejsze: zbawienie, niebo, życie wieczne. Jak prawdziwy ojciec, chcemy oddać Wam to, co mamy najlepszego. Wszystko inne będzie tego konsekwencją.

Trzeba pracować, jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć i żyć jakbyśmy mieli umrzeć w każdej chwili.

Wasz bardzo serdeczny przyjaciel w  Jezusie Chrystusie,

 PODPIS BOSKO