Fot. Wieczór Integracyjny

Fot. Wieczór Integracyjny

Pierwsza, w Jubileuszowym Roku narodzin św. Jana Bosko, Oratoriada odbyła się w dniach 17-19 października w Sułowie. Jak stwierdzili niektórzy znawcy tematu, to pierwsze tak duże salezjańskie spotkanie w tej pięknej miejscowości w Dolinie Baryczy. W spotkaniu uczestniczyło niemal 180 osób z naszych lokalnych Oratoriów a rolę gospodarza spełnił ks. Marcin Nesterowicz SDB, któremu towarzyszyli i pomagali przedstawiciele SALOSU „Avanti” oraz pani dyrektor Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Sułowie (miejsce noclegów).
Oprócz stałych elementów oratoriadowych (modlitwa, integracja, zabawa), sułowska Oratoriada miała jeden, których dotychczas się nie wydarzył – pieszą pielgrzymkę (hm, kilka lat temu była jednak krótka, bo jednoetapowa pielgrzymka do Krzeczyna do kościoła p.w. św. Marii Dominiki Mazzarello!). Sprzed świątyni Matki Boskiej Częstochowskiej wyruszyło ok. 300 pątników do Sanktuarium w Trzebnicy, aby uczestniczyć w uroczystości ku czci św. Jadwigi Śląskiej. W czasie drogi usłyszeliśmy konferencję ks. Pawła Druszcza SDB. Oto jej fragmenty:

Składamy podziękowania salezjanom z Sułowa za serdeczne przyjęcie. W modlitwie pamiętamy również o mieszkańcach Sułowa, których gościnność była niezwykła. A małe co nieco zobaczyć można na zdjęciach.