Ponad stu zawodników. Rywalizacja FAIR PLAY.
W drodze do 35 PIM-u. MiniPIM w Lubinie

???????????????????????????????Jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej Inspektorii jest odbywająca się od ponad trzydziestu lat PIELGRZYMKA MINISTRANTÓW do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardo-górze. Słowo „pielgrzymka” nie oddaje być może w pełni charakteru tego dorocznego spotkania, ponieważ oprócz elementu duchowo-religijnego przed-stawiciele Służby Liturgicznej rywalizują w dużej ilości konkurencji sportowych. Właśnie ze względu na tę wielość dyscyplin, część zawodów odbywa się w ciągu roku, a gromadzone punkty są włączone do ogólnej punktacji majowej Pielgrzymki.

MiniPim homilia by Media_Sdb on Mixcloud

W sobotę, 22 listopada, ministranci i lektorzy w liczbie ponad stu zjechali się do Lubina na MiniPIM siatkarski. W dwóch kategoriach rywalizowało piętnaście drużyn. Zwycięzcami zostali:
kategoria S – Międzybórz, św. Józefa Robotnika
kategoria L – Wrocław, św. Michał Archanioł

Dziękujemy Opiekunom oraz Ministrantom i Lektorom za udział w kolejnej edycji Pielgrzymki Ministrantów (PIM 2015), odbywającej się w wyjątko-wym Roku Jubileuszu 200-lecia urodzin św. Jana Bosko (1815-1888).
W tym szczególnym dla całej Rodziny Salezjańskiej okresie modlitwą ogarniamy wszystkich dotychczasowych uczestników Pielgrzymki Ministrantów, a warto dodać, że jest to grono kilkunastotysięczne. Do zobaczenia na kolejnym MiniPIM koszykarskim w Środzie Śląskiej.