POZNAŃ


mega urodziny31 stycznia to dla salezjanów wyjątkowa data. Jest to bowiem dzień narodzin dla Nieba św. Jana Bosko. Jest to zawsze dzień świętowania oraz wdzięczności za świętego ojca i nauczyciela młodzieży. W Poznaniu, na Winogradach, przeżywaliśmy ten dzień w sposób bardzo salezjański. Połączyliśmy Uroczystość św. Jana Bosko wraz z obchodami jubileuszu jego narodzin.
Kilka szczegółów: Rano studenci z poznańskich duszpasterstw akademickich zmierzyli się ze sobą w zawodach w siatkówkę. Czas popołudniowy przeznaczony był dla młodszych. Dzieci, które przybyły tego dnia do naszego oratorium wzięły udział w wielkiej urodzinowej imprezie. Przygotowywały wielki tort, który później wszyscy razem, oczywiście po zgaszeniu świeczek i odśpiewaniu jubilatowi życzeń, zjedliśmy. Nie został nawet najmniejszy okruszek. W międzyczasie szykowały również prezent dla ks. Bosko, który podczas wieczornej Eucharystii został przyniesiony w darach przed ołtarz. Najmłodsi odbiorcy naszego posłannictwa mogli również nauczyć się znanego na całym świecie CupSonga, którego wykonanie jak się później okazało było prezentem dzieci dla salezjanów. Było również wiele innych atrakcji, w których dzieci mogły brać udział w tym wielkim dniu. Jak wiemy ks. Bosko za czasów swej mega urodziny 2młodości potrafił wykonywać wiele różnych sztuczek . Tak więc jedną z niespodzianek w tym dniu był pokaz iluzji przygotowany przez jednego z animatorów specjalnie na obchody jubileuszowe. Wiele godzin nauki i pracy nie poszło na marne. Dzieci były zachwycone. Po Mszy świętej na dzieci i młodzież czekała jeszcze jedna niespodzianka. Fireshow, czyli pokaz z wykorzystaniem ognia. Niełatwo jest ująć w słowa jaki podziw wzbudził on we wszystkich, którzy go obserwowali. Niecodziennie przecież ogląda się człowieka, który zionie ogniem.
mega urodziny 3Punktem najważniejszym w całym dniu radości i zabawy była Eucharystia, na której licznie zgromadziły się dzieci, młodzież oraz parafianie. Mszy świętej przewodniczył oraz kazanie wygłosił Wikariusz Inspektora ks. Władysław Nowak SDB. Na wieczorną Eucharystię przybyło również wielu zakonników z Poznania oraz księży diecezjalnych z okolicy. Nie zabrakło oczywiście Rodziny Salezjańskiej: Sióstr Salezjanek, Salezjanów Współpracowników, młodzieży z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, którzy podczas Eucharystii w darach ofiarowali pamiątki z wyjazdów misyjnych. Wszystkim księżom celebrującym Eucharystię zostały wręczone pamiątkowe figurki ks. Bosko przygotowane przez dzieci z naszego oratorium.
Wszystko co działo się na naszej wielkiej uroczystości można zobaczyć na zdjęciach oraz krótkiej relacji filmowej, do czego zachęcam, ponieważ słowa nie są w stanie oddać tego co działo się tutaj z okazji urodzin naszego Ojca, św. Jana Bosko, który na pewno uśmiechał się do nas z Nieba.

www.megafon.salezjanie.pl
www.winogrady.salezjanie.pl