Krystian Sukiennik SDB


 

W miniony weekend domem sióstr salezjanek w Pieszycach wstrząsnęła radość i siła 36 gimnazjalistów, którzy przyjechali na FSM. Przybyli z różnych zakątków naszej Inspektorii: z Wrocławia, Lubina, Czarnego Lasu i Twardogóry. Przewodnikiem tego FSM  był ks. Bosko: to on jako pierwszy  zapraszał chłopaków do oratorium i do odważnej przemiany swojego życia. Podobnie salezjanie obecni na spotkaniu zachęcali chłopaków, żeby wyszli z odwagą do środowisk, w których żyją i podarowali innym to, co mają najlepsze w sobie.

FSMowicze nie mieli czasu na nudę! Obok wydarzeń duchowych (Msze św., droga krzyżowa, konferencje, słówka) wybrali się w góry, w których udało się nawet znaleźć trochę śniegu i szukali pomocy dla duszy porwanej panny młodej w czasie gry terenowej na terenie Pieszyc.

Czas FSM upłynął nam bardzo szybko. My, salezjanie, dziękujemy Wam, młodzi Przyjaciele, za Waszą obecność. Życzymy Wam i modlimy się o to, abyście każdego dnia wychodzili z odwagą do Chrystusa, i drugiego człowieka oraz zapraszamy na następny gimnazjalny FSM.