Nie zawsze udaje się nam na czas przedstawić wiadomości z lokalnych wydarzeń. Spróbujemy to jakoś nadrobić. Dziś wracamy do Megafonu oraz… mała niespodzianka, film Religia.TV

FERIE Z KS. BOSKO
Dzieci, animatorzy, wychowawcy- łącznie ponad 100 osób z naszej parafii przeżywało pierwszy tydzień ferii zimowych. Był wśród nich ks. Bosko, więc był entuzjazm i zabawa! Wszystko odbywało sie pod hasłem „Boski dom” i taki też klimat miało. Na miejscu animacja, zabawy, budowanie domów ze styropianów, domowe gofrowanie, trochę sportu- czyli wszystkie elementy systemu prewencyjnego Ojca i Nauczyciela Młodzieży- religia, miłość, rozum. Każdego dnia na młodych uczestników czekało też słówko przygotowane przez starszych kolegów, które jest mocno wpisane w tradycję salezjańską. Stało się ono niezwykłą okazją do poznania nieco naszego świętego Patrona. Poza Oratorium : ostatkowe kręgle, Muzeum Rogalowe, Plac Zabaw Aktiv, basen.
 Ksiądz Bosko powtarzał: „Chcę Was widzieć szczęśliwymi teraz i w wieczności.” Myślę, że ksiądz Bosko uśmiechał się do nas każdego dnia widząc naszą radość, atmosferę rodziny i to, że tak jak pragnął- młodzież wychowywała młodzież!

Naszą tygodniową zabawę skończyliśmy z hasłem: Ohana to znaczy rodzina a w rodzinie się nikogo nie odtrąca ani nie porzuca (z bajki Lilo i Stich).
Dziękujemy naszym kochanym Parafianom za otwarte serca, bo to dzięki Wam udało nam się zrealizować to dzieło! Bóg zapłać!

A.G.

Zachęcamy również do obejrzenia filmu zrobionego przez Religia. TV o św. Edycie Stein. Zobaczcie co się dzieje od 17 minuty i 43 sekundy :-)!