Działania wychowawcze w naszych lokalnych Oratoriach nie powinny być jedynie spontanicznym i amatorskim zajęciem dla animatorów. Potrzebujemy w szerokim ruchu Rodziny Salezjańskiej profesjonalnych wychowawców, którzy połączą w swej pracy teorię i praktykę. Właśnie dlatego organizujemy od kilku lat na początku wakacji Szkołę Animatora Salezjańskiego.

W tarnogórskim ośrodku przywitał nas dyrektor ks. Lesław Klamer SDB, wyrażając radość z faktu, że kolejny raz zdecydowaliśmy się spędzić czas SAS-u właśnie w tym miejscu.

Tegoroczna Szkoła Animatora Salezjańskiego odbywa się w pięknym czasie Jubileuszu Dwusetlecia urodzin św. Jana Bosko (1815-1888).

 

Szkoła Animatora Salezjańskiego to zbudowany na czterech stopniach kurs dla tych, którzy wspaniałomyślnie włączają się w pracę wychowawczą prowadzoną w lokalnych Oratoriach. Każdego roku animator przechodzi szkolenie w różnych dziedzinach pomocnych w wychowywaniu dzieci i młodzieży na jednym poziomie, i po zdaniu egzaminu może za rok „wskoczyć” na kolejny poziom. Dodatkowo odbywa się kurs animatora muzycznego.

A ponieważ jest to również czas wakacji, to nie brakuje momentów rekreacji, zabawy i integracji…

SAS 2015_04