Fot. jasnagora.com

tekst: Weronika Kułacz

16 września 2015 roku odbyła się Dziękczynna Pielgrzymka Szkół Salezjańskich do sanktuarium na Jasnej Górze. Do Częstochowy z tej okazji przybyły delegacje ze szkół salezjańskich z całej Polski. Według szacunków, liczba młodych pątników wynosiła około 7 000 uczniów (w tym ok. 1 000 osób z inspektorii wrocławskiej). Głównym punktem była dziękczynna Msza Święta na jasnogórskich Błoniach, w której dziękowaliśmy Bogu za osobę naszego świętego patrona, Jana Bosko w roku obchodów jego 200. urodzin. Msza rozpoczęła się o godzinie 11:00, a przewodniczył jej Radca Generalny ks. Tadeusz Rozmus, który w ostatnim czasie wizytuje polskie placówki salezjańskie. W homilii nawiązywał do ogólnoświatowych obchodów 200. urodzin patrona, a także do pięknego świadectwa działania św. Jana Bosko w życiu papieża Franciszka.
Po Mszy odbyła się próba bicia rekordu w liczbie osób tańczących nasz klasyczny taniec integracyjny, czyli „Belgijkę”. Według osób prowadzących tę część programu, rekord został szczęśliwie pobity.
Kolejną częścią programu była krótka gala rozdania nagród w konkursie na tekst piosenki o św. Janie Bosko. W gali uczestniczyli także Magda Anioł i Łukasz Golec, który, wespół z bratem opublikował w ostatnim czasie nowy utwór wokalny o naszym świętym patronie. Galę uwieńczył koncert piosenek religijnych, wśród których znalazły się także zwycięskie pozycje z konkursu.
Posłuchaj, co powiedziały dla Radia Jasna Góra panie wicedyrektor z dwóch naszych szkół!

p. Danuta Wyderka – listen!
p. Katarzyna Borkowska – listen!

Część pierwsza koncertu – listen!
Część druga koncertu – listen!

post scriptum

A tak na pielgrzymkę jechali uczniowie z Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu 🙂

fot. ks. Dejv i uczniowie ZSS w Poznaniu