logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych  W dniu 28 stycznia 2016 odbyło się w Łodzi kolejne posiedzenie robocze w sprawie organizacji spotkania młodzieży salezjańskiej [SYM], które odbędzie się 27 lipca w ramach obchodów 32 ŚDM Kraków 2016. Obecni byli delegacji Duszpasterstwa Młodzieży z całej salezjańskiej Polski. Doprecyzowano plan i założenia programowe  tego  wydarzenia.

dm lodz

  Spotkanie Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego, zainspirowane tegoroczną Wiązanką Ks. Generała, będzie okazją do refleksji nad naszym życiem i posłannictwem salezjańskim rozumianym jako „przygoda w Duchu Świętym”, przeżywana wspólnotowo. Najpierw delegaci młodzieży z całego świata spotkają z Księdzem Generałem i Matką Generalną. Na popołudnie zaplanowano: spektakl Spełniony sen w wykonaniu artystów ITPz Lublina w reżyserii ks. Tomasza Lacha. Wieczór zajmie młodzieży Inicjatywa Wieczór Chwały z Płocka (www).

  W atmosferze radości i  święta przebiegnie integracja młodzieży salezjańskiej, by każdy mógł powiedzieć WSZYSCY JESTEŚMY KSIĘDZA BOSKO.