15 lutego bieżącego roku poznańskie Duszpasterstwo Akademickie Don Bosco wraz z duszpasterzem, ks.Arturem Rzepeckim, wybrało się na jednodniową wycieczkę do stolicy zachodniej części Pomorza – do Szczecina. Głównym celem było poznanie miasta, odwiedzenie jego najważniejszych miejsc i zabytków, ale również spędzenie czasu we wspólnotowym gronie i co ważne zasłużony odpoczynek po sesji.

Na naszej trasie pojawił się Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Baszta Panieńska nowoczesny i ciekawie wyglądający budynek szczecińskiej filharmonii a także katedrę, którą zobaczyliśmy również od środka.O godzinie 15:00 po odmówionej, wspólnie z tamtejszymi parafianami, koronce do Bożego Miłosierdzia wzięliśmy udział w Mszy świętej w kościele p.w. św. Jana Ewangelisty. Parafia ta prowadzona jest przez księży Pallotynów. Kierując się do ostatniego punktu, czyli Podziemi, skosztowaliśmy lokalnych pasztecików. Zwiedzanie podziemnej trasy skierowało naszą uwagę na II wojnę światową, gdyż długi korytarze w czasie wojny służyły jako schron.

Cały wyjazd przebiegał w radosnej atmosferze. Ciesząc się ze wspólnie spędzonych chwil mogliśmy odwiedzić nowe miejsca oraz wspólnie przeżywać Eucharystię. Kolejny raz więzi w naszej wspólnocie się zacieśniły, ponieważ taki wyjazd to zawsze okazja do integracji i lepszego poznania się.