W dniach od 1 do 6 lutego w Krakowie odbyło się  Formacyjne Spotkanie Młodych pod hasłem „DROGA PRZEZ PUSTYNIĘ”. Wzięło w nim udział 21 chłopców z klas ponadgimnazjalnych, z takich miejscowości jak Środa Śląska,  Wrocław,  Lubin, Długołęka i Łężce. Wraz z klerykami, diakonami oraz swoimi opiekunami mieli okazję uczestniczyć w życiu kulturalnym byłej stolicy, wzrastać duchowo i podjąć nowe wyzwania. Na pewno takim było zaangażowanie w schronisku św. Brata Alberta wśród bezdomnych, wizyta w hospicjum i w więzieniu.

W roku miłosierdzia nie mogło zabraknąć pielgrzymki do światowego sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Łagiewnikach. Wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy św. przy urnie św. Faustyny Kowalskiej. We wtorek Bartek Gołek wprowadził nas w tajniki sztuki teatralnej. W Teatrze Starym doglądnęliśmy sztukę „Kwestia Techniki”. W czwartek wieczorem mogliśmy ją oglądnąć drugi raz ale jeszcze w lepszej obsadzie i interpretacji – kl. Marcina i kl. Krzyśka.  Środowy film „czy wierzysz?” poruszył nasze serca i wiarę. Mecze piłki nożnej z klerykami pomagały budować grupę i uczestniczyć w zdrowej rywalizacji.

Konferencje kl. Pawła,  kl. Krzysztofa, kl. Mariusza, dk. Mikołaja, pani Kasi nie tylko ubogaciły nas wewnętrznie ale również pomogły spojrzeć w nowej perspektywie na naszą wiarę.  Jej próbą okazała się nocna adoracja i wyjście do osób pokrzywdzonych w jakiś sposób przez życie lub swoje błędy.

Myślę, że mocnym przeżyciem było dla nas muzyczne świadectwo pana Piotra Mireckiego z przyjaciółmi, którzy podzielili się z nami swoim doświadczeniami wiary i życia. Piątkowe spotkanie z policjantami z krakowskiego wydziału do spraw narkotyków (którym bardzo dziękujemy) dało nam wiele do myślenia. Z narażeniem własnego życia troszczą się by inni, a w szczególności młodzi ludzie nie zatracili swojego życia.

Szczególne podziękowania należą się dla kl. Marka za przyjęcie, plakietki i zapisy; kl. Marcina i kl. Akacjusza (wraz z Krzyśkiem i Patrykiem) za pogodne wieczory; kl. Pawłowi za książeczkę FSM-owicza wraz z rozważaniem i miejscem na własną refleksję;  kl. Krzysztofowi za oprawę muzyczną;  dk. Przemkowi za celebrację drogi Krzyżowej oraz innym współbraciom za słówka wieczorne.

Szczególne podziękowania dla Rektora WSDTS w Krakowie – ks. Dariusza Kozłowskiego oraz ekonoma którym jest ks. Witold Majcher, którzy w tych dniach nas gościli. Myślę, że te wspólnie przeżyte dni pomogą nam jeszcze głębiej przeżywać rok Bożego Miłosierdzia i przygotować się do Światowych Dni Młodzieży.