14102016_1089104771144269_980462297_nCo roku pod koniec wakacji nasza inspektoria gromadzi się, by towarzyszyć młodym współbraciom w przeżywaniu najważniejszego wydarzenia w życiu każdego salezjanina. Na pozór mogłoby się wydawać, że są to świecenia kapłańskie… Ksiądz Bosko uczynił nas jednak zgromadzeniem zakonnym, dlatego każdy z nas jest przede wszystkim salezjaninem, zakonnikiem, a dopiero później niektórzy z nas przyjmują święcenia kapłańskie, by służyć nimi zgodnie z charyzmatem. Dla nas najważniejszym wydarzeniem są śluby wieczyste.

W tym roku profesję wieczystą złożyło trzech kleryków: Michał Piechota, Oskar Gaszek i Michał Kupiński. Uroczystość odbyła się 3 września o godzinie 11:00 w kościele św. Jana Bosko w Lubinie. Otoczyliśmy naszych współbraci modlitwą, by dobrze przygotowali się do tego wydarzenia i przede wszystkim, by codziennie wiernie zachowywali śluby, które złożyli. Wszystkim przyjaciołom, dobrodziejom i sympatykom dzieła księdza Bosko dziękujemy za udział w tej uroczystości.

IMG_5432

W tym roku we wszystkich polskich inspektoriach śluby wieczyste składają 1 brat zakonny i 8 kleryków. Uroczystości odbyły się już w Pile (inspektoria pilska) oraz w Czerwińsku (inspektoria warszawska). 4 września odbędą się ostatnie śluby w Oświęcimiu (inspektoria krakowska).

” […] i zobowiązuję się oddać wszystkie swoje siły tym, do których mnie poślesz, zwłaszcza uboższej młodzieży, żyć w Towarzystwie Salezjańskim w braterskim zjednoczeniu ducha i działania, i w ten sposób uczestniczyć w życiu i posłannictwie Kościoła. […] ślubuję na zawsze żyć w posłuszeństwie, ubóstwie i czystości według drogi ewangelicznej wytyczonej w Konstytucjach salezjańskich.” (fragment formuły profesji, art. 24 Konstytucji salezjańskich)