DA DONBOSCO POZNAŃ, dapoznan.salezjanie.pl


Na uczelniach w całej Polsce rozbrzmiało już podniosłe „Gaudeamus igitur”, a wraz z nim miasta po wakacyjnej przerwie znów zaczęły tętnić studenckim życiem. Również na poznańskich ulicach zwiększył się ruch, a tramwaje czasem nie mogą pomieścić wszystkich spieszących na zajęcia żaków.
Nie da się ukryć, że wystartował nowy rok akademicki. Różne są początki: niektórzy wybrali otrzęsiny, drudzy łapali ostatnie promienie słońca nad Wartą, a jeszcze inni rozpoczęli najlepiej… jak tylko można było. Nic bowiem nie gwarantuje lepszego roku niż otwarcie go z Panem Jezusem.

dapoznan03
Mimo niesprzyjającej pogody, 2 października ławki poznańskiego kościoła p.w. św.Jana Bosko zapełnili studenci. Pojawili się zarówno tacy, dla których była to już kolejna inauguracja, jak i ci którzy dopiero rozpoczynają swoja studencka przygodę. Wszyscy lekko przejęci: nowy rok, nowe wyzwania i zaangażowania. Pomimo to od razu stanęli na wysokości zadania, mając jakby w pamięci słowa Papieża Franciszka który w czasie Światowych Dni Młodzieży nawoływał, by nie prowadzić „życia kanapowego”. Właśnie to zdanie przywołał również ks. Artur w czasie kazania zachęcając do podejmowania różnych zaangażowani, także tych w duszpasterstwie.

dapoznan04
Wraz z rokiem akademickim rozpoczął się również październik czyli miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nie sposób więc, by salezjańscy studenci zapomnieli o Maryi Wspomożycielce, którą tak bardzo czcił ks. Bosko. Po mszy św. wszyscy razem odmówili dziesiątkę różańca powierzając Najświętszej Mamie studenckie i parafialne sprawy.

dapoznan
Różaniec nie był jednak jedynym salezjańskim akcentem wieczoru. Salki DA stały się twierdzą nie do zdobycia dla złego ducha, wszak sam ksiądz Bosko mówił: „Szatan boi się ludzi radosnych.” Radość tę można było dostrzec na twarzach, a wręcz wyczuć w powietrzu. Nie ma bowiem nic piękniejszego i radośniejszego niż Pan Jezus w sercu i drugi człowiek, w którym również Jego można zobaczyć.

????????????????????????????????????