wroclawwielbi.pl


Za nami II Warsztaty Uwielbienia Inicjatywy Muzycznej Wrocław Wielbi. Czas modlitwy, radości, ale i ciężkiej pracy!

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział, zaangażowanie i wszelką pomoc, a przede wszystkim naszym wspaniałym prowadzącym Oli Ptaszyńskiej i Poldkowi Twardowskiemu. Co najważniejsze, dziękujemy dobremu Bogu za radość wspólnego Wielbienia! Zobaczcie naszą fotorelację! Autorami zdjęć są Aleksandra Szynol, Ula Litmanowska, Krzysztof Trojanowski, Zachariasz Jędrzejczyk (FOTO)

Warsztaty upłynęły nam szybko, zdecydowanie za szybko! Uczestnicy mieli okazję doświadczyć pracy pod okiem profesjonalistów. Ola Ptaszyńska, studentka dyrygentury wprowadziła nas w tajniki takich zagadnień jak praca z głosem, poprawna dykcja, interpretacja utworów i wyciskała z nas siódme poty! Zespół i sekcja smyczków pod batutą Oli i przewodnictwem Poldka Twardowskiego wykonali ogrom pracy i przyswoili w tak krótkim czasie karkołomne aranżacje utworów. O Poldku Twardowskim, który jest z nami od początku można pisać wiele. Jest to niezwykły człowiek. Każdy kto choć raz miał okazję go spotkać pozostaje pod wrażeniem Jego osoby, charyzmy, świadectwa głębokiej wiary, życia uwielbieniem i wielkiej pokory. To wielki dar dla naszej Inicjatywy uczyć się od najlepszych!

wwielbi2

Podczas warsztatów nauczyliśmy się nowych utworów, a te które znaliśmy zachwyciły nas ponownie dzięki wspaniałym aranżacjom.

W sobotę wieczorem po całym dniu prób, zebraliśmy się u stóp ołtarza w kościele p.w. Michała Archanioła, aby adorować i uwielbić Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Bo to jest przecież przyczyna i cel naszych warsztatów oraz Inicjatywy Muzycznej Wrocław Wielbi.

Natomiast w niedzielę wieczorem miał miejsce finał II Warsztatów Uwielbienia: uroczysta Msza Święta i Wielbienie. Kościół wypełniony tłumem twarzy rozbrzmiewał melodią naszych pieśni i stęsknionych serc. Był to naprawdę czas łaski i radosnego trwania przy Chrystusie.

Najpiękniejszym zaś doświadczeniem warsztatów, takim darem z nieba, jest dar wspólnoty, która zawiązała się pośród nas, z ludzi, którzy ujrzeli się przecież w większości po raz pierwszy w życiu.

Niech Pan Bóg będzie uwielbiony!
Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach, zaangażowanie, wyrozumiałość i wszelką pomoc!
„Chwalcie Pana bo jest dobry, bo Jego łaska trwa na wieki!” Ps 136,2