Tacy sami, jak my!
Czy Piątka Poznańska może być wzorem dla uczniów współczesnej szkoły prowadzonej przez salezjanów? Okazuje się, że tak. , Pokazała to obecność ponad setki młodych ludzi, którzy od 22 do 24 września przyjechali do Tarnowskich Gór. Po raz drugi w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się zjazd szkół salezjańskich. Zgromadził on młodzież wraz z wychowawcami i salezjanami ze szkół z Poznania, Wrocławia i Lubina.

img_0703

W czasie godzin spędzonych w Tarnowskich Górach młodzież doświadczyła wszystkich wymiarów życia oratoryjnego. Był element szkoły – wszak zjazd odbywał się w szkole, a przy tym trwały obrady samorządów szkolnych. Był kościół – każdego wieczora młodzi gromadzili się na modlitwach w kaplicy i „słówku na dobranoc”, a w piątkowy poranek miała miejsce Eucharystia, której przewodniczył ks. Inspektor. Był też wymiar domu – noc spędzona w oratorium, wspólne rozmowy, zabawy, rodzinna atmosfera. Było również podwórko (tego było chyba najwięcej) – w piątkowe przedpołudnie odbyły się rozrywki sportowe w piłkę nożną i siatkówkę, a po południu na tarnogórskim rynku młodzież szukała odpowiedzi na pytanie „Kaj je Marysieńka?”, czyli bawiła się w ramach gry miejskiej.

Kiedy jest radośnie, to czas szybko płynie. Tak było w Tarnowskich Górach. I już teraz czekamy na następny zjazd szkół salezjańskich Inspektorii Wrocławskiej.