Jak jest święto, to lubimy dostawać prezenty. Świętujemy uroczystość ks. Bosko i z tej okazji dostajemy mały prezent. To aplikacja „Wierni do końca”, która ma służyć do dobrego przygotowania i przeżycia 75. rocznicy męczeńskiej śmierci Poznańskiej Piątki. Chłopaki wyrośli w szkole duchowej św. Jana Bosko, w oratorium, gdzie nauczyli się pięknie żyć i przygotowani, choć w młodym wieku, odchodzić do wieczności. Dziś są naszymi orędownikami w niebie. Obyśmy umieli wzrastać w tej samej duchowej szkole. Dobrego świętowania!

pobierz aplikację

Poznaj losy życia pięciu wychowanków salezjańskiego oratorium w Poznaniu.

Poznaj losy życia Eda, Czesia, Edwarda, Jarogniewa i Franciszka, pięciu wychowanków salezjańskiego oratorium w Poznaniu, którzy po urągającym sprawiedliwości procesie, zostało zgilotynowanych na dziedzińcu więzienia w Dreźnie podczas II Wojny Światowej. Dowiedz się więcej o ich życiu, zapoznaj się z listami, które spisali podczas ich męki i udaj się w drogę śladami Błogosławionej Piątki Poznańskiej.


Dzięki naszej aplikacji:
– zapoznasz się z życiorysem wszystkich pięciu Błogosławionych
– znajdziesz modlitwy i nowenny za wstawiennictwem Błogosławionych
– przeczytasz fragmenty listów oratorianów
– dowiedziesz się jakie przesłanie stanowi męczeński los pięciu wychowanków oratorium salezjańskiego w Poznaniu
– codziennie dostaniesz powiadomienie z cytatem jednego z męczenników
Niebawem będziesz miał możliwość na własne oczy zobaczyć miejsca związane z błogosławionymi oratorianami, biorąc udział w grze miejskiej. Zobaczysz również ich wydarzenia chronologicznie poukładane w kalendarium.

Masz uwagi lub sugestie dotyczące aplikacji? Napisz na: wroc@salezjanie.pl

odwiedź również:
salezjanie.pl