Animatorka Marysia

W dniach 16-22 stycznia, jak co roku, pierwszego tygodnia ferii, odbyły się półkolonie zimowe w Kopcu. Wzięło w niej udział wraz z Nowicjuszami i Animatorami 90 osób.

Rozpoczęły się one Mszą Świętą o godz. 10.00. w poniedziałek. Tematem przewodnim tegorocznego zimowiska było: „Poznaj Poznańską Piątkę”. Każdego dnia po porannej modlitwie nowicjusze i animatorzy odgrywali scenkę, mającą przybliżyć uczestnikom dzieciństwo chłopców z oratorium w Poznaniu. Następnie prowadzone były zajęcia grupowe, w czasie których dzieci wykonywały różne prace plastyczne, np. kartonowe makiety, które później wystawione zostały w kaplicy. Zaraz po sprzątnięciu sal, koloniści udawali się na dłuższą przerwę, aby zjeść zupę. Po obiedzie grupy spotykały się, by zmierzyć się w grze „Co wiesz o…?”. Przez następne pół godziny trwały tańce integracyjne, a po nich wszyscy wspólnie odmawiali modlitwę, by o godzinnie 15.00 rozejść się do swoich domów.
W czasie trwania zimowiska nie mogło oczywiście zabraknąć zabaw na świeżym powietrzu. Uczestnicy mieli okazję do rywalizacji w konkursach na najlepszego bałwana i największą śniegową fortecę. W czwartek z kolei wybrali się na całodniową wycieczkę do Hula Kula. Następnego dnia czekała ich niespodzianka w postaci filmu „Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”. Ostatniego dnia zajęć odbyła się prezentacja poszczególnych grup, a także gra Tombola.
Półkolonie zakończyły się w niedzielę  uroczystą Mszą Świętą, po której nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów, a grupa teatralna zagrała specjalnie dla rodziców swoje scenki.
Wszystkie dzieci doskonale się bawiły i z niecierpliwością wyczekują letniej olimpiady.